Apie mažus malonumus ir pirmąją metų knygą

Kai žiema, bent mandagumo vedina, bando vaidinti žiemą ir gąsdina mus savo apsimetėliškais šalčiais, rytinėm stogų šalnom ar pilkais niūriais rūkais, aš sėdžiu sau prie pečiaus ir gvildenu amžinas paslaptis. Čiūčiuoju, myluoju, uostau ir glostau. Kiekvieną raidę, žodį. Įsimenu sekundes, akimirkas, gaudau momentinį adrenaliną, užplūstantį, kai paimu į ranką JĄ. Knygą.

Be Jos neišgyvenčiau, neiškvėpuočiau, prarasčiau sąmonę ir savo kruopeles. Stimuliuoju ir kalbinu savo protą kiekvieną laisvą akimirką, nes jau patyriau, kaip baisu jo netekti. Kartu lėtai mėgaujuosi ta lengva išėjimo, reinkarnacijos ar įsikūnijimo būsena, kurią gali patirti tik skaitant ir na… žinot, sekse.

Kasmet nuo sausio prasideda naujas skaitymo sezonas. Vieni dalyvauja skaitymo iššūkiuose, kiti užsibrėžia tam tikrą skaičių knygų, kurias reikia perskaityti, o aš kartoju savo kasmetinį prašymą – surasti laiko perskaityti bent viena knyga daugiau nei praėjusiais metais. Na, 2018 – aisiais tai neturėtų būti labai sunku, nes išeinančiųjų rezultatas iš ties ne koks. To sau ir linkiu. Gerų skaitymo metų, draugai graužikai!

Na, o dabar noriu papasakoti apie pirmąją metų knygą. Tai Kathleen McGowan Meilės knyga. Jėzaus testamentas.

Aš mylėjau tave anksčiau, aš myliu tave šiandien ir mylėsiu tave amžinai. Laikas grįžta. Kas turi ausis klausyti – teklauso.

Kathleen McGowan knygoje Meilės knyga. Jėzaus testamentas pasakojami Morinos Paskal istorija. Tai antroji autorės knyga tęsianti nenutrūkstamą, nuotykių pilną kelionę po religijos ir meno istorijos vingius, kuriuose gvildenama daugybės kartų moterų vaidmuo, priimant ypatingus sprendimus ar svarbiuose įvykiuose. Kaip ir pirmoji knyga, ji primena moteriškąją D. Browno Da Vinčio kodo versiją. Morina Paskal žaisdama simbolių žaidimus ir remdamasi savo vizijomis keliauja po Europos šventas vietas ir atranda ne tik šventąsias relikvijas, bet ir savo protėvių moterų palikimą, kuris padeda jai susirankioti savo pačios esybės daleles. Knygoje gausu architektūros ir dailės šedevrų, kuriuos smagu pamatyti autorės ar pačios herojės akimis.

Mano mylimoji yra Juodoji madona, slaptoji karalienė. Nesgi ji išsirinko geriausiąją dalį, ji yra gailestingumo įsikūnijimas žemėje, ji yra Ramintoja. Mano nuotaką užspeitė uždarame sode, jos išminties šaltinį užtvenkė ir užanstpaudavo siauražiūriai vyrai, kurie nukreipė savo širdis nuo Šventosios Dvasios, tobulosios Balandės. <…> Šydas turi būti nuimtas ir parodytas Nuotakos veidas. Nes Ji yra Ašera, Elo mylimoji, ir ji pasirodo įvairiais laikais visais savo pavidalais, kad susijungtų su savo jaunikiu. Ji yra Šeba, ji yra Marija Magdalietė, ir ji yra visos moterys, kurios kovoja už santarvę, ateinančią per susijungimą – vyro su moterimi, kaip danguje, taip ir žemėje.

Knyga labai eretiška. Kaip ir priklauso tokio pobūdžio knygoms, čia pilna slaptų ordinų, sąmokslo teorijų bei kitų numanomų paslapčių. Maždaug iki pusiaukelės skaityti dar įdomu, o vėliau jau pradeda nusibosti, nes esminis knygos minusas – tai, jog ji labai ištęsta. Panašu, kad autorei buvo labai gaila išmesti besikartojančius motyvus, nors pati knygos pabaigoje pasakoja laikui bėgant, išbraukusi ne vieną siužeto liniją (pavyzdžiui, bent aštuonių popiežių gyvenimo portretus). Vis dėlto knyga turi ir keletą nuostabių dalykų. Ji labai feministiška. Tokia gerąja prasme. Vaizduoja nuostabių moterų gyvenimus net tamsiausiais laikais. Labai įdomiai išvystyta ir aprašyta Toskanos grafienės Matildos, gyvenusios vienuoliktame amžiuje, istorija. Ją suskaičiau greitai ir su dideliu malonumu. Nors knyga pramanyta, buvo smagu leistis į šią kelionę ir per daug negalvoti.

Kažkaip va taip pradedu skaitymo sezoną. Nuo rašymo :)) nuotraukos pykšteltos telefonu vėlai naktį, kai Sofi pagaliau nuėjo miegoti, o mes kibome į darbus.

Jei reikėtų knygą įvertinti dešimtbalėje skalėje parašyčiau 7. Galbūt net su puse ar pliusu. Dėl tų gvildenamų temų, nes visada jaučiu silpnybę įdomiems moterų portretams.

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.