Gary Chapman: Penkios meilės kalbos

Žmonijos egzistavimo pamatas yra troškimas būti mylimam ir artimam su kitu žmogumi.

DSC_0199-1Oi, tos meilės seilės ir visokie šimtaprocentiniai, užgarantuoti gyvenimo receptai, žadantys neįtikėtiną sėkmę įvairiausiose srityse – darbe, kūryboje, santykiuose ir t.t. Dabar kas antra knyga siūlo Jūsų gyvenimus pakeisiantį, vienatinį receptą. Visi tik ir kalba – daryk tą ir aną ir viskas bus suuuper!!!! Iš karto pasakysiu, jog netikiu kai man sako, kad 150 puslapių gali pakeisti mano gyvenimą. Ir šiaip nemėgstu motyvacinių knygų, įkvepiančios citatos mano galvoje taip pat labai retai užsilaiko. Su populiariosios psichologijos knygomis mano santykiai taip pat sudėtingi, nes dažniausiai tik pradėjus skaityti sakinį „mąstykite taip ir taip…“ „darykite taip ir taip…“ man dingsta dėmesys ir aš užmiegu. Vis dėlto, yra tokių knygų-legendų, kurias rekomenduoja daugybė žmonių ir po dešimto atsiliepimo jau suklūsti. Taip atsitiko ir su Gary Chapman knyga „Penkios meilės kalbos“.

Įsimylėjimo potyris mūsų nei brandina, nei augina ar ugdo kitą žmogų.<…> Racionali, valinga meilė… yra toji meilė, kuriai mus visada kvietė sakmės – teigia knygos autorius, G. Chapman‘as. Čia rašoma, jog įsimylėjimo potyris trunka pusantrų metų. O vėliau prasideda tikrasis darbas. Autorius nuostabiai paprastai išskiria ir apibūdina penkias meilės kalbas:

  • Palaikymo žodžiai. Girdėdami palaikymo žodžius esame nepalyginti labiau skatinami atsakyti tuo pačiu.
  • Laiko leidimas kartu. Pagrindinis laiko leidimo kartu aspektas yra būti drauge. <…> Būti dviese – tai sutelkti dėmesį į kitą asmenį.
  • Dovanos gavimas. Jeigu pagrindinė sutuoktinio meilės kalba yra dovanų gavimas, jūs galite tapti šios srities žinovu. Tai – viena lengviausiai išmokstamų meilės kalbų.
  • Paslaugos. Tai, ką mes darome vienas dėl kito iki vedybų, nereiškia kad darysime tai ir po vestuvių.
  • Fizinis prisilietimas. Fiziniu prisilietimu galima kurti arba griauti santykius. Jis gali perteikti neapykantą arba meilę.

Trumpai tariant, knygos esmė tokia – jei jūs žinosite savo sutuoktinio meilės kalbą ir mokėsite tinkamai tuo pasinaudoti, jūsų santykiai (o tada jau ir gyvenimo kokybė) ženkliai pasikeis.

IMG_2100
Nuotrauką padarė Ieva iš Blue Colibri (http://www.bluecolibri.com/)

Aš skaitydama mąsčiau, jog tai labai puikiai gali būti pritaikoma ne tik santykiuose su sutuoktiniu, bet ir darbe, bendruomenėje, auklėjant vaikus ar net augintinius ir t.t.. Apibendrinant – knyga man tapo tikru atradimu. Ją skaičiau neatsitraukdama, o kai kurias dalis namuose skaitėme virtuvėje garsiai. Iš tiesų, čia vienas tų retų atvejų, kai 150 puslapių (na gerai, 192 puslapiai) gali šį tą pakeisti. Knygą rekomenduoju absoliučiai visiems. Ji puikiai tiks ir nevedusiems/netekėjusioms ir tiems, kurie santuokoje gyvena daugiau nei 10 ar 20 metų. Tikrai. Taip pat labai rekomenduoju ne tik perskaityti, bet ir pabandyti nustatyti savo artimiausių žmonių meilės kalbą ir atsižvelgti į tai kasdieniame gyvenime. Dešimtbalėje sistemoje knygą vertinčiau 9,5 (nes visada yra kur tobulėti), o jums linkiu tapti meilės poliglotais savo sutuoktiniui.

Save

Save

Save

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.