Šeimos laimės receptai

Svarbiausia – ne susituokti su tinkamu žmogumi, daug svarbiau tapti tinkamu žmogumi savo sutuoktiniui.

2012 07 20 vestuves 230

Tokia mintis puikuojasi ant L. ir R. Sidrių knygos „Santuokinis dvasingumas. Kaip sukurti laimingą šeimą“ viršelio. Su vyru išgirdę, jog mūsų mieste kažkas dalins laimingos šeimos receptus, netyčia pataikėme į šios knygos pristatymą. Aišku, recepto nesužinojome, bet knygą nusipirkome. Užkabino autorių istorija, jie susituokę jau 38 metus ir užaugino 8 vaikus (tai jau gal šis tas?). Labai norėjau perskaityti ir rasti, kažkokią auksinę taisyklę ar neginčijamą tiesą, kuri įkvėptų ir palengvintų mūsų pačių paieškas.

Reikia pabrėžti, jog knygoje akcentuojamos tikėjimo ir religijos tiesos (turbūt nuo to ir reikėjo pradėti). Autoriai praktikuojantys katalikai ir čia pagrindiniai štrichai sudėlioti, atsižvelgiant į tai. Aš nemėgstu kraštutinumų ir fanatizmo, bet kurioje srityje, kalbant apie ekologiją, gyvūnų teises, religiją, tikėjimą ir t. t.. Tad man buvo sunkoka skaityti tam tikras vietas, nors ir pati tikiu. Vis dėlto, puikiai suprantu autorius, nes jei rašyčiau knygą, tikrai norėčiau aiškiai išdėstyti savo tiesas ir įsitikinimus. Tad jei svarstysite ar skaityti, bet nesate praktikuojantis katalikas, pirmiausia įsivertinkite savo tolerancijos ir kantrybės ribas. Taigi, ką aš sužinojau apie laimingą šeimą ir kokį santykių receptą galiu pritaikyti?

2012 07 20 vestuves 001

  • Pirmiausia, visoje knygoje akcentuojama disciplinos svarba. Man ši idėja labai artima. Autoriai pateikia konkrečius, praktiškus patarimus ir teigia, jog reikia susidaryti aiškų planą, ką šeima veiks visą dieną, savaitę, kur važiuosite atostogauti ir t.t. Siūloma visa tai net užsirašyti raštu. Tai padės išvengti ginčų.
  • Antra, stipriai pabrėžiama, jog laiko kartu mes ne randame, o turime patys apsispręsti ir sudėlioti savo dienas taip, kad jo būtų. Šią mintį, kaip vieną iš leitmotyvų, galima rasti ir M. Kelly knygoje „Septyni intymumo lygiai“ (knygą autoriai pateikia prie rekomenduojamos literatūros. Pati ją neseniai perskaičiau, tačiau man taip nepatiko rašymo stilius, kad jei reikėtų rinktis vieną iš dviejų – tikrai rekomenduočiau Santuokinį dvasingumą).
  • Trečias principas, kurį pasižymėjau yra tai, jog santuokoje niekada nereikėtų lygintis. Nereikia svarstyti, kuris uždirba daugiau, kuris patiria daugiau streso, kuriam lengviau, kuriam sunkiau.
  • Prieš tuokiantis reikia susitarti dėl 4 karštųjų taškų (autoriai juos vadina santuokos ramsčiais) – tikėjimo (ar sutampa požiūriai, ar neversite vienas kito pakeisti pažiūras), šeimos kultūros (ar panašus jūsų požiūris į auklėjimą, išsilavinimą, socialinį gyvenimą ir pan.), sveikatos (autoriai akcentuoja, jog labai svarbu rūpintis savo sveikata, sutuoktiniai turi būti fiziškai aktyvūs ir sveikai maitintis) ir finansų (tai konfliktiškiausia tema, dar prieš tuokiantis reikia apsispręsti ar jums abiem reikia tiek pat, ar vienodi jūsų poreikiai).
  • Labai svarbu laikytis santuokinio konfidencialumo. Reikia subtiliai saugoti savo vidinį ryšį. Neplepėti mamoms, sesėms, draugėms ir t.t. apie visus santuokos niuansus.
  • Dėliojant prioritetus, sutuoktinis – visada aukščiau už vaikus!
  • Labai svarbu reguliariai eiti į pasimatymus ir kartą per sezoną išvažiuoti kur nors savaitgaliui.

Knygoje taip pat pateikiami konkretūs patarimai, kaip išlaikyti romantiką (punkčiukais), apibūdinamos autorių šeimos tradicijos, padėjusios stiprinti santuoką ir dar daug kitų įdomių dalykėlių, kurių deja teko paieškoti tarp religinių tiesų. Vis dėlto, jei turite pakankamai tolerancijos visiems požiūriams ir norite daugiau sužinoti apie laimingos santuokos receptą, rekomenduoju paskaityti. Jei reikėtų knygą įvertinti dešimtbalėje sistemoje, rašyčiau savo subjektyvius 8 (nes skaitėsi daug lengviau nei kitos tokio pobūdžio knygos).

2012 07 20 vestuves 337
Vestuves įamžino – fotografas Arūnas Aleksandravičius, Fotolyra.lt

Na, o visiems sutuoktiniams, linkiu nebūtinai atrasti, bet bent paieškoti tų receptų. Kartais daug svarbiau kelias, o ne tikslas. Linkiu, kad švenčiant auksines vestuves, paprašyti reziumuoti santuokoje prabėgusius metus, neturėtumėte mykti kažkokių neaiškių frazių – „tai visko buvo…“, „gal galėjau būti ir geresnis aš jai…“, „prisitaikai ir gyveni, pripranti…“ (true story!). Papasakokite savo vaikams ir anūkams nuostabią dvasingos santuokos sėkmės istoriją!

Save

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.