Moteriškumas. Apie vidines deives ir kaip jas išlaisvinti

„Mes bijome ne savo tamsos – mus gąsdina mūsų vidinė šviesa ir mes nesiryžtame atskleisti savo tikrojo spindesio.“ – Marianne Williamson

Kiekvienoje moteryje slypi vidinė deivė, laukianti kada ši pravers duris ar langus ir paleis ją į šviesą. Tam, kad galėtume šviesti, turime suvokti, kokie archetipai, kokios, pasąmonėje slypinčios, nuostatos mus valdo, kodėl mūsų gyvenime vyksta vieni ar kiti procesai. Man moteriškumas – tai energija. Tinkamas energijos tekėjimas, tinkamas energijos rato šeimoje ar visuomenėje veikimas. Moteriškumas man reiškia ne kažkokį silpnumą, paklusimą, ar naivų aukojimąsi. Man šioje sąvokoje sutelpa daug daugiau. Moteriškumas – tai savo prigimties suvokimas, pripažinimas ir atsižvelgimas į ją. Moters gyvenimas pagal savo prigimtį reiškia, jog ji suvokia savo skirtumus nuo vyro ir moka juos išnaudoti. Išnaudoti savo kūrybinį, energinį potencialą. Moterų smegenys nuo vyrų skiriasi vos vienu procentu, bet kaip tik jis yra esminis. Moterų hormonų struktūros ir veikimas yra absoliučiai kitokie nei vyrų. Ir visa tai galima panaudoti savo gyvenimo griovimui (jei gerai nesuvoki kokie procesai tavyje vyksta) arba priešingai – kūrybai. Gyvenimo kūrybai. Raketų kūrybai, tiltų statybai (jei labai norisi), servetėlių nėrimui ar grindų plovimui. Tiesiog turi įvaldyti tuos procesus, juos perprasti ir ieškoti būdų, kaip panaudoti pozityvo kūrimui, o ne leisti jiems griauti tavo, tavo šeimos ar visos visuomenės būtį. Man moteriškumas apie tai – kaip mes suradę, sąmonės gelmėse aptikę savo vidinę deivę, išmokstame ją mylėti, puoselėti ir panaudoti jos šviesą, kuriant gyvenimą.

Dar vienas svarbus moteriško gyvenimo, atsižvelgiant į savo prigimtį, aspektas – kontrolės paleidimas. Moteris, nesugebanti nusiimti karūnos ir šiek tiek paleisti kontrolę, moteris, visada norinti viską daryti pati, griauna pusiausvyrą. Dabar visi verkia apie sumoteriškėjusius vyrus, na, bet tuo pačiu mes, modernios, šiuolaikiškos moterys, rėkiame, jog mes galime viską pačios, galbūt galime net ir geriau. Tai iš vidinių nuostatų, baimių kylantis noras valdyti, kontroliuoti. Baimė, kad niekas nepadarys taip gerai, kaip tu įsivaizduoji, veda link situacijos, kai moteriai, iš tiesų jau nori ji to ar nenori – viską tenka daryti pačiai. Nes vyrai, tėvai, bendradarbiai (nebūtina žvelgti tik per romantinių santykių prizmę, tai tinka įvairiuose sociumo procesuose) įpranta, jog ji tikrai žino geriau. Šioje situacijoje moteris iš pradžių jaučiasi gerai, ji turi statusą, galią (tokią, kokią ji įsivaizduoja, dažniausiai nupieštą vakarietiškų filmų), o vėliau tiesiog suvokia, kad viršūnėje ji liko viena, kad gyvenimas, vedamas vyriškos energijos ją vargina arba tiesiog jaučia, kad trūksta kažkokios esybės dalies, kurios ji nepažino, kažko kas dar tyliai susigūžęs laukia. Tai ta vidinė deivė, laikanti kūrybines, pozityvias moteriškas galias ir laukianti savo laiko šviesti. Dažnai šioje situacijoje moteris gali ištikti ir tokios ligos, kaip vegetacinė distonija ar net depresija. Tad sąmoningumas ar sąmoningas moteriškumas gali būti puiki prevencinė priemonė.

Kiekviename žmoguje slypi abi energijos – ir vyriška, ir moteriška. Gyvenimo scenarijus klostosi pagal tai, kaip šios energijos dera mumyse, kuri ryškėja. Idealiu atveju, moteriai pavyksta išlaikyti pusiausvyrą tarp abiejų energijų. Priešingai, ji gyvena per moterišką gyvenimą, nesivadovauja racionaliu protu, jai sunku priimti sprendimus. Jei moteryje pradeda vyrauti vyriškoji energija, skatinanti konkurenciją, kovą, gal net agresiją, scenarijus taip pat nebūna toks šviesus, koks galėtų būti, atradus pusiausvyrą.

Moters esybė yra ramybė viduje ir išorėje. Jei moteris linkusi smerkti, vertinti, konkuruoti, teisti, kritikuoti ar apkalbinėti – ji niekada nepasieks tos tobulos ramybės. Tik minčių švara ir ėjimas per gyvenimą su meile ir atvira širdimi ją artina prie ramybės. Siekiant šių idealų, moteriai labai svarbu ne tik paleisti kontrolę, bet ir atsikratyti nuoskaudų. Čia labai svarbūs ir santykiai su motina. Dažniausiai daugiausia pykčio ar kraujuojančių žaizdų mes atsinešame būtent iš vaikystės ir auklėjimo. Vis dėlto, kol moteris neišsivalys senų nuoskaudų, jų nesuvoks, nepripažins ir neišmoks paleisti, ji negalės kurti savo svajonių gyvenimo moteriškai. Apie tai kalbama visoje moteriškumo literatūroje, to moko visi mokytojai. Visuomenės ar šeimos sukurti ir mumyse užauginti vidiniai grobuonys mus stabdo, gąsdina ir neleidžia gyventi taip, kaip norime.

Dar vienas svarbus aspektas, kalbant apie moteriškumą arba gyvenimą pagal prigimtį yra intuicija. Moters intuicija – vienas svarbiausių jos įrankių. Tik išmokusi valdyti intuiciją, pasitelkti ją, siekiant didžiųjų savo tikslų, moteris eis per gyvenimą lengvai ir nesikankindama. Iš pradžių užtenka pripažinti ir pajausti, jog tai svarbi gyvenimo dalis. Taip pat galima ją treniruoti, to dabar moko daugybė mokytojų. O jei jų nesinori, pakanka tiesiog įsigilinti į savo pojūčius, pajusti ir išgirsti ką tau sako tavo kūnas ir pasąmonė. Dažniausiai čia ir slypi taikliausi ir teisingiausi atsakymai.

Dar vienas su sąmoningu moteriškumu siejamas dalykas, tai moters prigimtinis ryšys su gamta. Čia, atrodytų viskas kaip ir akivaizdu, bet moteris užaugusi bei gyvenanti didmiestyje dažnai net nesuvokia ir nesusimąsto apie gamtos įtaką jos sveikatai, santykiams ir gyvenimo kokybei. Gamta ir jos ciklai, glaudžiai susiję su moters būsenomis ir jos ciklais. Atkurti šį prigimtinį ryšį iš ties svarbu, net jei tai atrodo, kaip smulkmena, ar skirta ne tau. Gamtoje slypi energija, kurios pasikrovę, mes galime dalinti kitiems.

Kalbant apie moteriškumą, labai svarbu paminėti ir romantinius santykius šeimoje. Paprastai tariant, egzistuoja elementarūs dėsniai, kuriuos suvokus ir pritaikius savo santykiuose, galima sukurti nuostabų meilės burbulą. Viskas paprasta, davimo ir gavimo principai. Pirmiausia, moteris pati turi būti laiminga su savimi. Joks vyras jos nepadarys laiminga, jokie santykiai jos neišgelbės, jei ši skendės savo nuoskaudų bei baimių vandenyne, jei neišlaisvins tos vidinės deivės ir neleis jai šviesti. Kad galėtum duoti, pirmiausia turi turėti ką. O kaita vyksta energijų mainais. Šeima yra energijos ratas, čia kiekvienas turi savo indelį. Dažniausiai moteris suteikia vyrui energiją, nusiraminimą, palaikymą, įkvėpimą ir padrąsinimą. Ji išlaisvina jį nuo to, ką jis parsineša namo. Vyras moteriai (nors daug kur akcentuojamos materialinės gėrybės) taip pat suteikia energiją, tik kitokią. Vyras moteriai suteikia saugumo, nusiraminimo jausmą, dovanoja jai savo vyrišką energiją. Tik ši, turi norėti ir mokėti ją atpažinti ir priimti. Jei abiejuose partneriuose energijos subalansuotos, mainai vyksta sklandžiai ir kurti gyvenimą būna lengva, su materialaus pasaulio problemomis dorotis nėra sunku, nes vienas kitą pildydami, jie puikiai atlieka savo vaidmenis. Apie tai kalba tiek rytų filosofijos, vedų, budistų šventraščiai, tiek šiuolaikinė psichologija. Žinoma, visi vartoja savus žodžius ir dažnai informacija, kuri yra išties vertinga, interpretuojama neteisingai, nepažvelgus giliau. Pati tai dažnai matau, kai pradedu su draugėmis diskutuoti santykių temomis. Jaučiu norą sužinoti, pažinti, bet visuomenės sukurti stereotipai ar patriarchalinės visuomenės palikti istoriniai pėdsakai, dažnai moteris stabdo, joms sunku priimti šią informaciją. Pati tokia buvau (ir kartais dar esu), bet lendant į gelmę sužinojau, jog yra daug daugiau, nei mums rašo cosmopolitanai.

Šiais pamąstymais nenoriu pasakyti, kad yra juoda arba balta. Noriu paskatinti kelti klausimus ir ieškoti. Gyvenimas pagal savo prigimtį yra nuostabus. Nors aš pati dar tik atrandu šio stebuklo nuotrupas, linkiu kiekvienai, išdrįsti bent jau pažvelgti gilyn. Nes viskas vyksta ne šiaip sau, mūsų pasaulį valdo dėsniai, net jei apie juos ir niekas nerėkia garsiai. Pakalbink savo vidinę deivę, ji ten vieniša laukia ir vis tikisi, kad užsuksi.

 

Nuotraukos:

Pirmoji – Vitos Tamoliūnės

Antroji – Photo by Gerrit Klein on Unsplash

Trečioji – Photo by Veri Ivanova on Unsplash

Snippets

2 comments

  1. Aš kaip ir kaskart – tiesiog noriu padėkoti. Ačiū, kad rašai, ir ačiū už tai, kokiomis svarbiomis žinutėmis dalijiesi. Gera čia grįžti vėl ir vėl!

    Tiesa, pirmoji nuotrauka – nuostabi! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.