Apie asmeninį tobulėjimą, 30 dienų iššūkį ir artėjantį gimtadienį

Kartais gyvenime mums pasidaro taip patogu, jog prireikia gero spyrio į minkštąją, kad atsipeikėtume. Pradėjus eiti sąmoningesnio gyvenimo keliu aš supratau, kad svarbiausia kelionė, procesas, o pilnas sąmoningumas ateis kažkur jame.

Kai vyrui suėjo trisdešimt, aš net nepagalvojau, kad tie skaičiai su manimi kažkaip susiję. Man niekaip nepavyko susitapatinti, jaučiausi daug jaunesnė, buvau tokioje būsenoje, tartum amžinai likčiau 20+. Supraskite mane teisingai, aš vis dar turiu didelius ir riebius metus iki apvaliojo jubiliejaus, bet artėjant gimtadieniui pagaliau susimąsčiau. Ar taip save įsivaizdavau trisdešimties? Ar tokį gyvenimą svajojau gyventi? Turbūt daugelis pagauna save galvojant, kad svajojo apie kažkokį kitokį gyvenimą, galbūt tikėjosi iki tam tikro gyvenimo taško nuveikti kažką konkretaus… Tai kas mums trukdo? Kodėl neveikiame? Tikriausiai atsakymas daugiau nei banalus, mes tiesiog užsisukame savo reikalų ir problemų rate, einame į priekį mažais žingsniais ir tikimės geriausio. Kad srovės nuneš, ar vėjas nupūs ten, kur giliai viduje ir tikimės atsidurti. Ir žinot ką? Tikriausiai niekas niekur jūsų neneš.

Kažkuriuo metu ateina suvokimas, jog visa atsakomybė už tavo gyvenimą, priklauso tik tau. Niekas tavęs nepadarys laimingu, nei sutuoktinis, nei vaikai, nei daiktai, žinios, titulai, statusas… jei pats nepradėsi prisiimti atsakomybės ir neišmoksi priimti sprendimus bei kryptingai siekti savo tikslų.

Man prieš šį gimtadienį gyvenimas pradėjo siųsti įvairius ženklus, aktyviai klykdamas, kad „įsispirk jau vieną kartą“. Visi metai nuo rugsėjo buvo viena didelė pamoka, o kai tik atsipalaidavau, pagalvojusi, kad pagaliau jau galiu sau ramiai atsikvėpti, suvokiau, kad štai dabar ir yra puikus metas suimti savo gyvenimo vadeles ir lėkti didžiųjų tikslų link. Kaip tik šiuo metu, mane pasiekė pasiūlymas pabandyti tobulėjimo sistemą onbo.lt platformoje. Priėmiau tai kaip ženklą ir pasiryžau 30 dienų asmeninio tobulėjimo iššūkiui. Noriu trumpai papasakoti savo įspūdžius.

Taigi, iš pradžių mane šiek tiek neramino mintis, jog visa tai užims daug laiko. Kadangi savo laiką valdau ne tik aš, o ir mažoji namų direktorė, nerimavau, kad tose trisdešimtyje dienų pasitaikys ir dygstančių dantų ir nemiegadienių (ar dar geriau – bemiegių naktų). Vis dėlto, nuėjusi pusė kelio, jau žinau, kad buvo verta pasiryžti ir greičiausiai pabaigsiu viską laiku. Taigi, onbo.lt platforma sukurta asmeniniam tobulėjimui trijų žinomų, o gal girdėtų saviugdos vėliavnešių. Joje užsiregistravęs, gauni prisijungimą ir kiekvieną dieną atlieki užduotis. Kiekvienos dienos susitikimas turi skirtingą temą (pvz.: tikslai, sprendimų priėmimas, koncentracija ir pan.) ir jame tau pateikiama medžiaga bei užduotys. Dažniausiai tai būna maždaug minutės-dviejų filmukas, o vėliau testas. Laiko tai neatima daug (maždaug 5-7 minutes kasdien), bet labai priverčia susimąstyti, tyliai sėja sėklas galvoje. Iš pradžių, kaip ir į viską, aš žiūrėjau šiek tiek skeptiškai. Pirmojo susitikimo metu, mane suglumino žargonas, kuriuo skatinama save pastumti į priekį, pakelti minkštąją ir pradėti veikti. Vis dėlto, testo klausimai buvo logiški ir išliko galvoje. Atsijungusi pradėjau viską galvoje kartoti, sukti ir tikrai kelti klausimus. Kituose susitikimuose vis labiau įsitraukdavau, o dabar kasdien laukiu savo 5 minučių tylos, kai vėl galėsiu susikaupti ir skirti laiko mažiems tobulėjimo žingsneliams (nes jie kartais būna patys svarbiausi, ar ne?). Beje, atlikusi testus, dar gaunu papildomas užduotis/misijas, kurios padeda labiau įsigilinti į analizuojamą klausimą. Toks kasdienis savęs patikrinimas sėja galvoje labai naudingas sėklytes iš kurių, tvirtai tikiu, išaugs saldūs vaisiai.

Man tikrai naudinga nedidelė disciplinos dozė, padedanti save surinkti, sudėlioti ir pradėti veikti. Naudojant onbo platformą jau kilo daug naujų idėjų ir tikslų. Pavadinčiau tai lengva „kaučinimo“ forma ar žaidimu. Smagu ir paprasta, bet priverčia kartais pasukti galvą, o galbūt atsikelti ir pradėti veikti. Rekomenduočiau visiems, bet ypatingai tiems, kurie svajoja apie pokyčius, dar tik pradeda domėtis saviugda ir nežino už ko užsikabinti. Štai jums puiki galimybė., nepražiopsokite 😉 .

Na, o pati, artėjant gimtadieniui, dėlioju varneles prie punktų, skaičiuoju, sumuoju ir keliu sau naujus, didelius tikslus. Nes patogiai atsisėsti vienoje vietoje juk reiškia pasenti. Ypatingai moterims. Moteriškumas neatsiejamas nuo sąmoningumo, dvasingumo ir nuolatinės kaitos – tobulėjimo. Nuolat kelti sau naujus (žinoma, nevarginančius) iššūkius moteriai labai sveika. Todėl prisiimu atsakomybę ir einu pirmyn. Turiu ištisus, apvalius metus darbams nudirbti ir tikslams įgyvendinti, o sėkmė priklauso tik nuo MANĘS.

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.