Apie gyvenimo filtrus

Sėdžiu, stebiu, absorbuoju, nuskęstu. Su vaiku ant rankų atsiranda daug daugiau laiko internetui, nes kartais tiesiog neįmanoma judėti, kol ji miega. Ir visi ten tokie suknistai (nepabijosiu) laimingi. Vieni sėkmingi, kiti dvasingi. Vieni keliauja, o kitų vaikai, nu, nesveikai stilingi. Trečių santykiai tobuli, ketvirti šiaip labai aktyvūs, dalyvauja socialinėse akcijose, savanoriauja, politikuoja, žodžiu, šaunuoliai. Aha, tik tauta vis tiek kažkaip žudosi toliau. Žiūriu išpūtusi akis ir… paskęstu.

Nusifiltrinus sėdžiu

Paskęstu klausimuose, o kodėl aš dar nepadariau to, kodėl dar neišgelbėjau gyvūnų, o gal man reikia kažką pirkti? Pirkti suknelę, pirkti sultis žarnyno valymui, pirkti naujus baldus. O jei pirkti tai kokius? Tai aišku, kaip pinterest foto, kad gerai instoj atrodytų. Labas tuštybe, labas reklamistai. Jūs visi mane pasiekėt. Papurtau galvą ir išneriu. Suvokiu, kas ką tik nutiko. Mane prarijo šito amžiaus liūnas. Ir ne, aš čia nemoralizuosiu dabar, kaip blogai. Tik… keli pastebėjimai.

Neseniai draugė man pasakojo istoriją apie savo draugę, kuri norėtų susikurti Instagram paskyrą, bet dar laukia. Laukia, kol jos vaikinas galės jai nupirkti… followerių. Iš pradžių juokiausi už pilvo susiėmusi, galvojau, kad čia anekdotas ir mane dursto, bet paskui veide išskaičiau, kad ji RIMTAI. Pasirodo, turėti kokį šimtą sekėjų tai čia super nelygis ir gali sugadint visą tavo gyvenimą. Ir ne tik tai konkrečiai merginai. Pasirodo taip galvoja daug jaunų mergaičių (o, sveika senatve, tau rašo višta perekšlė). Man nuo šios istorijos pašiurpo oda. Ir čia dar tik pradžia. Pasirodo, jog tai merginai be sekėjų, reikėjo nusipirkti dar ir naujų rūbų, daiktų, foto technikos ir eiti vis kažkur fotografuotis, nes juk reikia prižiūrėti savo paskyros srautą. Istorija, prasidėjusi, kaip anekdotas, mano galvoje išaugo į rimtą, socialines problemas atspindintį, trilerį. Ir aš rimtai, rimtai išsigandau (ne dėl savo folowerių, jei ką ;))). Išsigandau, nes pati turiu mergaitę, kuriai vieną dieną gali prireikti pirkti sekėjus, arba kaip filme „Ratas“ (kurį rekomenduoju pažiūrėti), dirbti dėl savo populiarumo reitingo. Fui.

Žodžiu, sėdim virtuvėje, geriam kavą ir trileryje įtampa tik stiprėja. Ta pati draugė man ramiai dėsto, kad dabar jei turi Instagramą, būtinai reikia jį susitvarkyti taip, kad viskas būtų nuspalvinta vienodais filtrais, vienodomis spalvomis. Turi būti švara ir tvarka, dėsto ji. Aš, kaip kada-nors-blogerė, tik linksiu galvą, delnai prakaituoja, apsimetu, kad pritariu ir suprantu apie ką mes čia (o galvoje sukasi mintis, kad tik ko nors neužmirščiau per savo mamneziją, nes mano socialiniai tinklai akivaizdžiai nesusipratimas).

Tada pokalbis moteriškai pakrypsta spintos link, pasakojamės džiaugsmus ir vargus, patinka-nepatinka, kas ant bangos ir į pakalnę, apverkiam kažkada išmestus daiktus, kurie dabar būtų mados viršūnė ir draugei pasiskundžiu, kad turiu tokią suknelę, kur dabar labai madinga, bet nelabai telpu ir išvis toks modelis, kur nelabai patogu judėti, einant gatve atrodyčiau juokingai ir kam jas apskritai tokias kuria. Draugė ramiausiai pasiūlo man su ja nusifotografuoti tinkamu kampu ir išmesti. Pasirodo, dabar čia normalu. Tokia Instagramo drabužių katogorija. O Die.. kantrybė senka, jaučiu kaip tvinksi smilkiniai. Įsivaizduoju, kad mano bendraamžiai nelabai šitą supras. Ką jau kalbėti apie 5-10 metų vyresnius piliečius. Beet, visi jaunesni, o kažkada ir mūsų vaikai??? Nejau čia nauja realybė arba nauja normalybė? Nebesuprantu ar čia kartų ar jau pasaulio skirtumai.

Išėjus draugei, specialiai įsijungiu socialinį tinklą ir pirmą kartą atidžiai žiūriu, analizuoju. Matau, jog nereikia net kraštutinumų apie kuriuos rašiau, bet ten viskas nufiltruota. Lovos paklotos, galvos išplautos, maistai tobuli, veidai gražiai švyti, žmonės niekada nedirba, nes tik keliauja, važiuoja, atostogauja, o mamos neturi celiulito. Prisimerkiu. Ir dabar AŠ bandau prafiltruoti soc. tinklą. Cha cha!!! Prieš akis iškyla valandos darbo, redaguojant nuotraukas, instagramo vyrai sėdintys prie atšalusių lėkščių, kol žmonos nufotografuos maistus, tie patys vyrai, pusvalandį fotografuojantys žmonas išeinant iš namų (kol šukuosenos nesugadino vėjas). Visi, kaip gyvulių banda, naudojantys TIK geriausius produktus (nes prastesnių juk nerodysi), visi fancy šmency, visi vienodi. Ir neįdomūs. Ir visur filtrai, filtrai, filtrai. Nebūtinai ant nuotraukos. Ant gyvenimo. Žiūriu, skęstu toje suvaidintoje realybėje, šiek tiek geresnėje, su daugiau fėjų dulkių ir… net nupurto. Kokie baisūs turi būti mūsų gyvenimai, kad reikia tiek daug filtrų? Ar be patobulinimų mes jau nebemokame rasti tų gražių dalykų? Ne, nemoralizuoju, tikrai. Mano pačios gyvenimas nufiltruotas, išpudruotas, o visas gylis paslėptas ir prieinamas gal trims žmonėms. Tik suvokus šią realybę, tikrai nejauku.

Kuičiuosi, kol instagraminis vyras ieško tinkamo kampo ;))

Žiūriu, stebiu, vis grįžtu, permąstau. Ir padarau išvadą sau. Nėra blogai norėti gražiai ar kaip nors kitaip gyventi. Siekti daugiau visada yra sveikintina. Blogai, kad šiame naujame gyvenime mes sugaištame per daug laiko ir išeikvojame ryškiai per daug pastangų tam, kad… pameluotume.

Vėl sėdžiu virtuvėje, geriu kavą ir suprantu, jog aš netelpu po vienu filtru. Mano gyvenimas pilnas skirtingų atspalvių bei gylių. Ir jame yra daugiau nei vienas šviesos šaltinis, tad ir ji skirtinga kasdien, kas minutę. Gurkšteliu šildančio gėrimo ir pasižadu sau nuo šiol nusimesti bent vieną filtro sluoksnį, atsikvėpti ir labiau gyventi apie paprastumą. Juk turėti mažiau, vaidinti mažiau, stengtis mažiau ir siekti tobulumo mažiau, reiškia daugiau laiko ir energijos sau, šeimai, patyrimams, akimirkoms. Lėtam gyvenimui, o ne vienadieniam kadrui, po kurio nusiplovus grimą, išmetam mums netinkamus, dydžiu per mažus, drabužius.

O čia šiandien, paskubomis, tikra. Vienu sluoksniu mažiau.

P. S. Kviečiu prisijungti. Nusiplovus ir atsipalaidavus, atsiranda kažkokia visai kita kokybė. Pamatysit patys.

Save

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.