Andrė Amiya Pabarčiūtė ir Rimvydas Židžiūnas: Amžinas medaus mėnuo

Dviejų mylinčių žmonių santykiai – tai greičiausias, gražiausias ir labiausiai apdovanojantis asmeninės evoliucijos kelias (A., A. Pabarčiūtė, R. Židžiūnas, Amžinas medaus mėnuo, 2016, 5 psl.).

dsc_0753

Ar Tu ir Tavo sutuoktinis/mylimasis kada nors gyvenote santykių rojaus sode? Ar norėtumėte taip gyventi? Ko trūksta, kad kiekviena pora patirtų tą nesibaigiančią laimės būseną savo santykių erdvėje? Jei kada apie tai galvojai ar ieškojai atsakymų į klausimus – ką daryti, kad tavo santykiai ne tik truktų amžinai, bet ir kasdien džiugintų bei padėtų augti, štai Tau knyga! Andrė Amiya Pabarčiūtė ir Rimvydas Židžiūnas sudėjo realią santykių patirtį ir sukauptas žinias į vieną vietą ir pateikė keletą paprastų atsakymų. Nors tobulėjimo ir motyvacinių knygų niekada nemėgau, santykių tema man visada buvo asmeniniame penketuke, o pastaruoju metu persikraustė net į trejetuką, tad išgirdusi apie naują autorių kūrinį išties apsidžiaugiau. Kaip visada, jaučiau, kad jei ir nerasiu konkrečių atsakymų tai bent įkvėpimo trupinius susirankiosiu ir kurį laiką galėsime jais pramisti.

2012-07-20-vestuves-394
Štai taip prasidėjo mūsų amžinas medaus mėnuo. Vestuvių nuotraukos – Alexo Photography

2012-07-20-vestuves-170Taigi – knyga, be abejo, apie santykius, autoriai neakcentuoja ar tie santykiai santuokoje ar partnerystėje, manau, tiesiog ilgalaikiai santykiai. Čia pabrėžiama, jog visi galime gyventi tame gėryje, kur gera grįžti, kur nesinori išeiti, kur buvimas su kitu žmogumi mus ne smukdo, o augina, padeda atskleisti savo kūrybinį potencialą. Tokiame rojuje mes įkvepiame vienas kitą ir skatiname. Aš skaitydama visiškai tikėjau šia mintimi, nes pati išgyvenu būtent tokią kelionę. Knygoje autoriai aptaria esminius santykių štrichus (na, gal ne visus), kalba apie natūralią mūsų prigimtį, nuo kurios ir prasideda santykių kūrimas. Tik ją suvokdami ir priimdami, galime būti laimingi su kitais. Taip pat čia sąlyginai daug dėmesio skiriama intymumo, sekso ir erotikos klausimų aptarimui. Nežinau su kuo palyginti, tačiau šiuose skyriuose man šiek tiek trūko konkretumo arba nuorodų į tam tikrus leidinius, filmus, filosofines kryptis ar konkrečius mokytojus, kad būtų įmanoma suvokti, ką autoriai bando pasakyti. Vis dėlto, aptariama hedonistinė malonumų rato praktika gali būti kažkam išties naudinga. Čia taip pat daug dėmesio skiriama emocinėms traumoms, kurios griauna mūsų santykius. Išties naudingai aptariamos pagrindinės traumų priežastys ir rūšys bei būdai, kuriais reikėtų gydytis, tam kad santykiai džiugintų ir nesugriūtų. Autoriai atskleidžia, kaip gydyti save užklupus emociniams sunkumams (gal nelabai aiškiai, bet kai ką galima tikrai prisitaikyti). Knygos pabaigoje raginama pažvelgti į sutuoktinį kaip į Dievą/Deivę (visos feministės ir emancipuotos moterys dabar nualpo, na kaip gi čia į tą vyrą ant sofos žvelgsi kaip į Dievą:))))). Tokia praktika, pasak jų, gali išties pagerinti santykius. Na, ir ką gali žinoti…

dsc_0704

Išmintinga moteris ne patarinėja, ji moka pateikti tinkamą informaciją ir taip pakeisti vyro mąstymo eigą bei priimamus sprendimus (A., A. Pabarčiūtė, R. Židžiūnas, Amžinas medaus mėnuo, 2016, 31 psl.).

2012-07-20-vestuves-204

Knyga tikrai gausi naudingomis idėjomis, mintimis ir praktikomis. Vis dėlto, reikia pasakyti, kad čia yra vienas šiek tiek erzinantis dalykas. Jei iki šiol neskaitei vedų mokymo apie santykius, nesidomi rytų filosofija ar bent jau neskaitai motyvacinių knygų ir mėgsti konkretumą, racionalumą (mąstai kaip vyras:)))) ar tiesiog esi pripratusi prie greito vartojimo informacijos, Tau gali būti išties sunku skaityti tekstą. Pasakojimo stilius toks lipšnus ir saldus, su nemažai nereikalingų žodžių, apsunkina skaitymą ir esminę informaciją reikia labai kruopščiai atsirinkti. Vis dėlto, įsivažiavus galima ir priprasti, tad smerkti nereikėtų.

2012-07-20-vestuves-353

Vyrą reikia skatinti pačiam susidoroti su sunkumais, palaikyti jį toje kovoje ir žavėtis, kai jis įveikia kliūtį (A., A. Pabarčiūtė, R. Židžiūnas, Amžinas medaus mėnuo, 2016, 32 psl.).

Apibendrinant, knyga man tikrai patiko. Įkvėpimo ir gerų idėjų prisirinkau ilgam, o dienoraščiai pasipildė naujomis mintimis. Tikrai nesigailiu, kad skaičiau. Žinoma, daug ką jau buvau girdėjusi ar skaičiusi kitose knygose, bet juk svarstomas objektas – santykiai – tie patys. Beje, knygą rekomenduotina skaityti porai kartu. Tačiau aš norėčiau įspėti – geriau nekišti vyrui po nosimi ir neliepti skaityti visko iš eilės. Tikėtina, kad knygą nusipirkusi moteris, kuri domisi santykių tema entuziastingai bandys įtraukti ir mylimąjį. Tačiau pati mačiau, kaip plečiasi akys perskaičius pirmąjį skyrių. Mes susitarėme, jog aš išskirsiu svarbiausias vietas ir surašysiu puslapių sąrašą, kad vėliau būtų galima skaityti tik tai, kas tikrai naudinga ir aišku. Vyrą, nesusipažinusį su Deivių ir Dievų reikalais, šis pasakojimas gali ne juokais išgąsdinti :))).

dsc_0748

Jei reikėtų knygą įvertinti dešimtbalėje skalėje parašyčiau 8, todėl, kad nepaisant išties gerų ir naudingų dėstomų minčių, šiek tiek vargino pasakojimo stilius. Vis dėlto, rekomenduoju perskaityti bei pabandyti susikurti savo rojaus sodą, į kurį norisi grįžti ir kuriame gera augti.

Save

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.