Sarah Turner: Motinystės atostogos

Kai bandydavau įsivaizduoti, koks būtų mano gyvenimas, jei turėčiau vaikų, mintyse matydavau tuometinį, bevaikį, gyvenimą su įfotošopintais keliais mažais veikėjais: žavingais mažais žmogeliukais garbanotais plaukais ir putliais uogiene išterliotais žandukais. <…> Nenumačiau uragano.

Motinystės atostogos pagal Sarą Turner jus privers juoktis ir verkti vienu metu. Tai knyga, skirta visiems šviežiems tėvams, ar tiems, kurie planuoja tokiais tapti. Reikia iškart akcentuoti, jog čia tikrai nerasite nei auklėjimo nei auginimo patarimų, čia nėra tėvystės vadovas ar vadovėlis. Čia apskritai nerasite patarimų. Na, nebent vieną pagrindinį – atsipalaiduoti, nežiūrėti į viską perdėtai rimtai, negraužti savęs dėl eilinės nesėkmės. Sarah Turner – tinklaraštininkė, sudėjusi įdomiausius pamąstymų apie motinystę fragmentus į knygą, jums nuoširdžiai, paprastai ir su švelniu sarkazmu bei britiško humoro gaidele pasakoja apie namuose liekančių tėvų kasdienybę. Apie tai, kad ne viskas rožėmis klota ir kad dažniausiai tikrovė labai skiriasi nuo galvoje susikurto paveikslėlio. Sarah – dviejų mažylių mama papasakos jums, jog tos juokingai graudžios situacijos kasdienybėje nutinka visiems tėvams ir dėl to nelabai ką galite padaryti… na, nebent pažvelgti į tai su humoru.

Kol aš parduotuvėje „Waitrose“ mėginau atrodyti labai prabangiai ir rinkausi tamponus, mano trimetis berniukas labai garsiai pareiškė: „Aha, tau juk baigėsi siūlai į užpakalį, taip?“.

Skaitydama šią knygą daug nesitikėjau, norėjau kažko lengvo, pravėdinti galvai. Bet knyga maloniai nustebino, tikrai norėjosi vis paimti ją į rankas. Kokius keturis kartus nuoširdžiai juokiausi balsu (o tai yra labai daug, nes man lėkšti bajeriai visai nejuokingi). Vienintelis dalykas, kuris šiek tiek erzino – ta mama, vaikus augina pagal visiškai priešingą filosofiją nei aš, tad vis norėjosi pakraipyti galvą. Na, bet čia jau mano vidiniai klausimai, kuriuos intensyviai nagrinėju terapijos seansuose ir praktikose. O šiaip, knyga tikrai pilna šviesių emocijų (net kai nuolat skundžiamasi). Labai, labai rekomenduoju visoms mamoms (o gal ir tėčiams), ypatingai tiems, kurie šiuo metu įsukti to uragano, nesupranta, kodėl būtent jiems tai nutiko.

Jei reikėtų knygą įvertinti dešimtbalėje skalėje parašyčiau 9. Ir tikrai rekomenduočiau draugei (man taip pat rekomendavo draugė).

P. S. knygas skaitau nuolat, bet kažkodėl buvau užsiblokavusi ir negalėjau jų aprašinėti. Man atrodė, jog negaliu ir nenoriu rašyti kažko negero apie nepatikusias knygas, tad kol kas nusprendžiau rašyti tik apie tikrai patikusias, tokias, apie kurias norėčiau papasakoti kuo daugiau žmonių. Tad jei skaitai ir seki, nenustebk, jei visi atsiliepimai bus teigiami. Be to, prieš perkant knygą arba einant į biblioteką, juk neieškome kitiems nepatikusių knygų, taip?

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.