Apie brangiausią pasaulio užpakaliuką arba kokias sauskelnes renkuosi aš

Tapus mama, kilo milijonas klausimų. Nuo smulkmenų, pavyzdžiui, kaip valyti kūdikio ausis, iki išties rimtų, tokių kaip skiepai. Aš esu iš tų mamų, kurios išsirakinėja kiekvieną klaustuką iš pagrindų. Man reikia teorijos, ją grindžiančių argumentų ir dar dešimt atsiliepimų, patirčių ir rekomendacijų, kad apsispręsčiau, kurią pusę palaikysiu, kokį daiktą pirksiu ar paslaugą rinksiuosi. Ir taip su viskuo. Toks mano sprendimų priėmimo procesas. O šiandien čia noriu papasakoti apie vieną esminių daiktų, be kurio neišsiverčia joks kūdikis – sauskelnes. Kaip žinia, čia labai svarbus dalykas jaunų tėvų ir kūdikio gyvenime. Tad dalinuosi savo patirtimi ir rekomendacijomis.

Dar nėštumo metu, į daiktų sąrašą įtraukėme sauskelnes. Svarstėme įvairius variantus. Natūralią higieną (kai vos pamačius vaiko poreikį, griebi, bėgi ir neši šlapintis ar daugiau į kriauklę, vonią), paprastas palas, kuriose užaugome mes, daugkartines sauskelnes, kurios yra tos pačios palos, tik su daugiau judėjimo laisvės… Ir supratome, jog nenorime savęs taip kankinti. Man nuoširdžiai savęs gaila ir taip. O tada dar net nenutuokiau, kiek visokių reikalų laukia su mažu kūdikiu ant rankų. Aš labai tikiu, jog tą skalbimo, plovimo ir džiovinimo laiką daug naudingiau galima panaudoti lopšinei ar eilėraščiui, pagugenimams su mažyliu ar mankštelėms. O jei šie poreikiai jau patenkinti – sau ir vyrui. Taigi, pirmasis sprendimas buvo priimtas. Naudosime paprastas sauskelnes, natūralistų pasibaisėjimui.

Su vyru sutarėme, jog išsiaiškinsiu, kokias sauskelnes reikia pirkti. O tada ir prasidėjo. Nuo klausimo google „kokios sauskelnės geriausios“ iki mamų forumų, draugių rekomendacijų, straipsnių ir kt. šaltinių. Siurbiau informaciją nesustodama. Gal kažkam tai skaitant atrodo juokinga ar kyla klausimas, kam tiek vargo dėl kažkokių sauskelnių? Atsakau. Aš šventai tikiu, jog vaiko sveikatai ir gerovei sauskelnės labai svarbios. Man atrodo, jog kūdikis gali turėti daug mažiau ar paprastesnių drabužių, bet sauskelnės turi būti puikios. Rimtai. Toks mano požiūris. Niekada nesupratau ir turbūt jau nesuprasiu mamų, kurios sako, jog neverta vargintis dėl sauskelnių, juk vis tiek bus pridergtos ir baigta. Beje, dažniausiai tokių mamų vaikų užpakaliukai ir parausta pirmieji, ar ne? Taigi, pradėjusi intensyvias paieškas ir jau maždaug susikūrusi savo kriterijus sauskelnėms, netyčia atradau straipsnį apie japoniškąsias. Neslėpsiu, neskambėjo kažkaip ypatingai. Net priešingai, kaip ir dauguma reklamos aukų, įpratusi, jog visa, kas gera, atkeliauja iš vakarų, apie rytus net nepagalvojau. Atrodė, na ir ką ten tie japonai ir  jų spalvotos sauskelnės? Vis dėlto, įsiminiau ir pradėjau knisti dar giliau. Ir voilà, kaip pasakytų prancūzai, štai ir atsakymas. Atradome Moony sauskelnes. Pasirodo, jos nerealios (ir man net negaila jas čia viešai girti ir reklamuoti)! Nusiunčiau nuorodas vyrui ir labai greitai apsisprendėme.

Paskaičiavome, kiek mums reikia nusipirkti pirmiesiems mėnesiams ir, žinoma, pradėjome ieškoti, kur įsigyti pigiausiai. Svarstėme visus variantus. Net buvome sugalvoję patys parsisiųsti iš Japonijos, bet, kad ir kaip skaičiavome ar dėliojome, vis tiek pigiausiai ir patogiausiai rodėsi pirkti čia, Lietuvoje, internetinėje parduotuvėje www.brillante.lt. Moony sauskelnės čia 21 euras, kur palyginimui, kitose parduotuvėse 24 ar daugiau. O kadangi, mažoji pilvo gyventoja jau grasino belstis į pasaulį, ilgai nedelsėme, reikėjo paskubėti.

Ir žinot ką? Na viena yra paskaityti, kad kažkas yra labai gerai, bet visai kita yra pačiam pamatyti ir pačiupinėti. Sauskelnių užsakymas atėjo labai greitai ir po kelių dienų, mes jau krovėmės krepšį į ligoninę. Patikėkite, sauskelnės nustebino savo lengvumu ir plonumu. Jokių kvapų, jokio šiugždesio (taip, aš dar prisimenu vienas pirmųjų sauskelnių Lietuvoje, kurias mama naudojo augindama jaunesnę sesę). Tad vos gimus mažylei, buvau rami (o aš tokia būnu, oi, ne visada), jog jai negraužia, nespaudžia ar nėra kitų nemalonių jausmų.

Palyginimui, ligoninėje gavome dovanų kitos garsios firmos sauskelnių. Tai dedant jas buvo taip nemalonu, toks keistas kvapas ir pojūtis, kad nuėmėme net nesulaukę, kol mažylė jomis pasinaudos. Visiems skeptikams siūlau patiems įsivaizduoti save su sauskelnėmis, ypač karštą vasaros dieną arba ką tik išlindus iš jaukios šiltos erdvės ir iškart įkištam į šiugždantį maišą. Juk nebūtų malonu.? O juk čia mano mergytė! Taigi – rekomenduoju ir turbūt dar ne kartą jas girsiu. Sauskelnės be galo lengvos, plonos, švelnios. Taip pat niekas neprabėga, kaip nutiko su dar vienomis, kito ženklo sauskelnėmis, kurias gavome dovanų. Pasakysiu tik tiek… nei naujas fotelis, nei mama ypatingai nesidžiaugė ;))). Ir pabaigai… noriu pridurti, kad prabėgo penki mėnesiai, o mums dar neprireikė jokių tepaliukų, kremukų, talkų, ar kitų reikalų, kurių taip norisi išvengti, o gydytoja visada pagiria šitą brangiausią pasaulio užpakalį! Tad jei ieškai pačių geriausių, nedvejok.

Save

Snippets

2 comments

  1. Aš labai tyliai, bet labai ištikimai skaitau jau kurį laiką, o dabar, prakalbus apie tą brangiausią užpakalį ir jo priežiūrą, norėjau jau garsiai pasakyti ačiū už tai, kad daliniesi! Tų pasidalinimų dėka tokie kaip aš, dar tik laukiantys (ir paskutines kelias savaites skaičiuojantys!), gali bent šiek tiek lengviau priimti sprendimus. Nors, po perkūnėliais, kaip sunku kiekvieną jų priimti bet kokiu atveju! 🙂 Ir, beje, ką tik supratau, kad aš irgi dar nežinau, kaip valyti kūdikiui ausis, vaje.

    1. Nuistabu, kad yra kas dalinasi? Ane? Mes irgi turim jau antra stebukleli, poziuris i antro vaiko auginima keiciasi, bet tik ne i moony sauskelnes! 🙂 Jos nuostabios ir jokiu pakaitalu neradau, o isbandzius pigesnes sunaudojau 2x daugiau, o brangiausias uzpakalis vis budavo baloj 🙁 vyras grieztai uzdraude eksperimentuot su sauskelnem 😉 ir dar apie japonus kalbant isbandykit silko pagalves ir koldrytes vaikams ir sau- miegosite it debesy 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.