APIE NUOSEKLUMĄ

Vakar buvo labai sunki diena. Viskas vyko tarsi iš kito galo. Viskas, ko ėmiausi, darėsi lyg ne taip, lyg kažkaip kreivai. Fiziškai kankinausi skausmuose, kuriuos turbūt iššaukė vakarykštis sportas, o nuo to ir emociškai vis silpnėjau. Daug emocijų sukėlė mažosios naujojo darželio apžiūra (nors tuo metu atrodė, jog viskas džiugu, bet matyt pasąmonė žinojo geriau), vėliau apie save stipriai priminė miego trūkumas ne laiku atsikėlus, o viską kulminavo liūdnos vyro akys dėl buitinių/statybinių/naminių reikalų, kai jo visas kelių savaičių darbas nuėjo šuniui ant uodegos, kaimynui užprotestavus. Taigi, vakare, visas emocijas aš…. suvalgiau. Taip, taip. Šlamšto pavidalu. Ir po visko pajutau…. pakylėjimą. Ne dėl to, kad mane nuramino valgymas, o dėl to, kad anksčiau už tokį veiksmą save būčiau graužusi, peikusi, net pasišlykštėjusi savimi. O dabar jaučiu, kad viduje vyksta tookie pokyčiai. Toks lūžis….

Todėl taip ir laukiu kito terapijos seanso. Anksčiau prieš kiekvieną jų, man kildavo nerimas, nenorėjau eiti, ieškojau pasiteisinimų…. Nes tai tikrai nemalonus procesas. Ir žinot ką? Jis ir dabar nemalonus, bet dabar aš jo jau laukiu. Laukiu todėl, kad žinau, jog jau vyksta kažkoks lūžis, kažkoks postūmis, kad einu teisingu keliu, kad pradedu suprasti iš kur mano emocijos, kodėl jos kilo. Taip daug lengviau jas išbūti. Dabar aš jau kitaip priimu save. Ir iš tikrųjų (čia ne tik gražus pasakymas), iš tikrųjų priimu save. Nors truputėlį. Kad ir po vieną mažą netobulumą. Tai toks prašviesėjimas, toks akių ir žvilgsnio atvėrimas. Ir aš žinau, kad terapija manęs nedaro laimingesne. Ji daro mane realiste. Bet čia ne apie terapiją.

Svarbiausias dalykas, vakar vakare mane pakylėjęs, buvo suvokimas, jog ateis kita diena. Toks tikras, tikras pajautimas. Žinojimas, kad viską galiu pradėti iš naujo. Žinojimas, kad nesu blogas ar netikęs žmogus dėl to, kad silpnumo akimirką paleidau vadžias. Suvokimas, kad galiu vėl grįžti į savo teisingą (pagal mano dabartinį suvokimą) kelią.

Ir štai, atėjo nauja diena. Šiandien migrenos jau beveik nebeliko, aš vėl galiu judėti. Galiu gyventi. Šiandien aš vėl mažais žingsneliais einu savu keliu. Atsikėliau, sugalvojau būdą kaip pamedituoti su zirziančiu vaiku. Už jį mane visos supermamos pasmerktų, bet ir vėlgi, turbūt manyje jau kažkas perlūžo, aš visiškai nejaučiu kaltės ir dėl to savimi netgi pradedu didžiuotis. Nes aš prisiimu atsakomybę už šį veiksmą. Nes tai mano pačios sprendimas. Žinau, kad su ramia mama mano vaikui geriausia ir mieliausia būti. Žinau, kad likusi dienos dalis mums bus gera ir galėsiu jai skirti kokybišką dėmesį. Taigi, nauja diena. Po meditacijos aš dar spėjau ir mankštą padaryti ir prisėsti parašyti.Ir valgau šiandien tik sveikai. Štai tau ir nuoseklumas. Galėjau rinktis ir pasirinkau. Galėjau dabar viską mesti, toliau valgyti šlamštą, vėl nieko nedaryti, nes jau viskas sugadinta, galėjau nebūti nuosekli. Bet pasirinkau.

Man atrodo, kad kuriant savo svajonių gyvenimą nuoseklumas yra be galo svarbus. Tai savidrausmės dalis. O kaip rašo Scott Peck savo nuostabioje knygoje „Nepramintuoju keliu“, savidrausmė yra pagrindinis dvasinio tobulėjimo įrankis. Tik su savidrausme mes galime pasiekti geriausių rezultatų. Taigi, nuoseklumas yra labai svarbus. O jo laikytis labai padeda savęs nesmerkimas. Suvokimas, kad vienas poelgis tavęs dar nepadaro netikusiu, nevykėliu, ar net blogu žmogumi. Jis tave padaro žmogumi, nes visi mes netobuli. Nuoseklumas ir savigraužos nebuvimas yra raktas, labai svarbus įrankis, siekiant gyventi savo svajonių gyvenimą. Einant savo nepramintu keliu.

Tad šiandien visa šita pasaka, noriu priminti ir paskatinti. Nepamirškime nuoseklumo. Net jei padedam vieną koją ne taip, grįžkime į save, prisiminkime, kas esame ir būkime nuoseklūs, tęskime tai ką pradėjome. Tęskime savo kelionę nuostabaus gyvenimo link. Gražios dienos tau, tam, kuris skaitai. Ir nepamiršk, kad netobulumas padaro tave žmogumi, o koks žmogus tu jau būsi – visada renkiesi pats.

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.