Gyvenimas yra gražus. Arba pavasarėjančios nuotrupos

Saulė vis dažniau išlenda mūsų paerzinti. Nuo stogų jau varva sunkūs lašai, pranešdami apie artėjančią pabaigą. O dar geriau – pradžią. Sėdime lėtame kaime, kur apie pavasarį praneša, vis dažniau sodų lysves apžiūrinėjantys, kaimynai. Ledai, tirpstantys ežeruose ir neleidžiantys pabaigti pradėtų statyti lieptų ir kitų statinių bei katės, besivoliojančios saulėje, tartum valerijonų būtų apsiriję. Mūsų Silvestras ne išimtis. Vos atšilus, jis nesitraukia nuo didelių langų, nuolat murkia ir pranašauja, kad jau TUOJ, TUOJ.

Taip ir gyvename lėtame burbule, kur pasaulis visai kitoks, nei prieš tai. Kur sekmadienį pasidaręs savaitės pirkinių sąrašą, sužinai, jog parduotuvės dirba iki 16 val.. Kur žmonės mandarinų nusipirkti važiuoja 30 kilometrų, į miestą. Gyvename ir laukiame. Savo pavasario. Naujos pradžios, kuri atėjimu grasina jau pusantrų metų. Tai jau pats laikas. Kol neišvargome. Gyvename ir tikimės.
Šiuo lėtu laikotarpiu aš mokausi paleisti dalykus, kurių negaliu kontroliuoti, mokausi atskirti juos nuo tikrų problemų. Mokausi išlaukti. Džiaugiuosi, kad terapijoje išmoktos pamokos veikia ir darosi vis lengviau atiduoti kontrolę į kitų rankas. Kartais atskrenda meteoritų, ypatingai remonto/statybų laikotarpiu, bet ir jie mūsų nesužeidžia. Tik palieka po dar vieną nedidelę pamoką žaliems, entuziazmo kupiniems, jaunuoliams. Vis dėlto kaimas išėjo į gerą. Čia viskas taip sulėtėja, kad neturi kur lėkti. Tiesiog fiziškai čia nėra to greičio. Kartais viskas taip nutyla, kad girdi kas vyksta kaimynų kiemuose. Girdi kiekvieną praeivio žingsnį. Kartais girdžiu tik savo kvėpavimą, Silvestro murkimą ir mažosios čiauškesį. Jai kaimas irgi patinka. Čia gyvena seneliai, pas kuriuos vakarais vyksta darželis. Puikiai suprantame, kad vėliau tokių progų nebeturėsime. Tad mėgaujamės tuo ką galime išspausti geriausio, gaudom pirmus saulės šypsnius ir tikimės geriausio.


Šitam lėtam kaime aš daug mažiau skaitau, žiūriu, klausau ir t.t.. Vis dėlto, kai kurių dalykų iš gyvenimo taip lengvai neišbrauksi (kaip pvz.: padarėme su daugeliu savo daiktų). Taigi, aš, laukdama pavasario:

  • Skaitau. Rohinton Mistry “Trapi pusiausvyra”. Tai Indijos dvelksmas. Visiems Šantaramo ir kitų rytietiškų knygų gerbėjams. Dar galiu parekomenduoti Elif Shafak “Keturiasdešimt meilės taisyklių”. Šią jau baigiau. Paliko gilų įspūdį. Dar dabar galvon sugrįžta mintys, kvapai, sufijų šokių vaizdai ir garsai.
  • Klausau. Šiaip, kaip ir milijonai kitų maždaug mėnesį klausiau “A star is born” grojaraštį. Banalu, bet gera. Dabar grįžtu prie mantrų, ieškau įdomesnio garso ir prisiminiau nenaują, bet gerą – Bachan – Luz de Bosque bei Your Water. Dar dažnai Spotify raminamai groja Elle Goulding – Vincent. Namų tvarkymui puikiai tinka Baby (feat. MARINA & Luis Fonsi) [Luca Schreiner Remix] bei sena Natashos Bedingfield – Little too much.
  • Žiūriu. Su vyru, tais retais laisvais vakarais žiūrime kriminalinį “Unforgettable”. Pati mielai pažiūriu “This is Us” ar kitus moteriškus tv šou. Kalbant apie filmus iš pastarųjų matytų didžiausią įspūdį paliko “Žalioji knyga” (“Green Book”, 2018). Lengvai “susižiūrėjo” (kaip rašoma komentaruose po filmais) “Siurprizas” (“De Surprise”, 2015).
  • Internete. Nors nuo socialinių tinklų peripetijų stipriai atitolau, nežinau, kas, pas ką vyksta ar kas, ką pasakė (o tai kelia tik daug džiaugsmo ir atneša savotiško susitelkimo), vis dėlto, dažnai žiūriu vlogus. Tiesiog todėl, kad paprasta televizija manęs nedomina. Net pati gundausi kokį nufilmuoti. Tik turbūt nesugebėčiau tiek laiko kalbėti apie nieką neužsikirsdama. Šiuo metu man įdomiausi tie, kuriuose kas nors kraustosi, remontuojasi ar kitaip su namais, interjeru susiję. Mielai žiūriu lietuvės Ievos – Channellete video. Ten daug moteriškų dalykų. Apie jaukius namus, grožį, stilių… Taip pat Valerios Lipovetsky vlogus, kurie mane įkvepia jau beveik metus. Nuostabi moteris, šviečianti jaunas merginas verslo, sveikos gyvensenos ir kitais klausimais. Aišku, įdomiausi savaitiniai įrašai, kuriuose rodomas kasdienis gyvenimas su trimis mažais vaikais (juk visi mes pakankamai sugedę, kad žiūrėtume pro rakto skylutes). Instagrame mielai seku atrastą “naują trendą” – paskyros apie namų valymą bei tvarkymą. Čia toks slaptas guilty pleasure, bet labai įkvėpia išsiplauti grindis ar tiesiog kažkaip raminančiai veikia. Visų valymo fanų vedlė instoj yra tokia Mrs. Hinch, kuri kasdien daro daugybę istorijų ir jose dalinasi kasdieniais atradimais ir valymo džiaugsmais. Žinau, skamba labai keistai, bet that’s a thing right now. Dar instoj ieškau įkvėpimų būsimiems namams. Daugiausia jų – @designtales paskyroje, kur viskas “mano stiliaus”!!! Dar, šiais metais sugalvojau imtis biudžetavimo. Na, to naminio. Man tai gan nauja ir labai įdomu, kaip kiti tai daro. Kaip taupo, ką ir kaip skaičiuoja. Taip Instagrame atradau #debtfreecommunity, kurioje renkasi žmonės, įkvėpti tokio Dave Ramsey ir jo sistemos Baby Steps. Jie siekia visiško finansinio saugumo, gyvenimo be skolų ir paskolų, mokosi investuoti ir užsitikrinti sau gražų rytojų. Kartu šioje bendruomenėje akcentuojamas minimalizmas, taupumas, pirkimas SH ir pan. Tad tai kažkaip koreliuoja su mano pačios vertybėmis ir būsimais siekiais. Taip pat žaviuosi ir semiuosi įkvėpimo iš paskyrų, kuriose žmonės kalba apie lėtą, kitokį gyvenimą. Apie laiką sustoti, apie tokio gyvenimo grožį ir estetiką. Gal ir jus “užkabins” kažkas iš čia išvardintųjų.
  • Seilę varvinu. Šiaip manau, jog seilę varvinti dėl daiktų yra labai nekoks reikalas. Bet tai taip moteriška. Ir turint omenyje minimalizmo principus, vis tik leidžiu sau kartais paplanuoti ar pasvajoti. Šiuo metu seilė varva nuo šių niekučių iš OVO things, jau matau juos savo namuose, kur vyraus žalvaris ir auksas. Taip pat svaigstu nuo paveikslų gausos luxart.club ir kituose tinklalapiuose. Na ir aišku, laukiu nesulaukiu, kada prasidės savų namų dekoro kūrimas, kur galėsiu dėliotis mėgiamų keramikų kūrinius.
  • Svajoju. Apie gražų pavasarį. Savo lovą. Lengvą kraustymąsi. Būsimus daigelius. Savo šiltnamį. Virtuvę, kurioje gims @virtuves_nuotrupos receptai. Apie meilę, kuri vėl kasdien įsiplieks. Apie mažosios žodžius. Apie taiką. Apie minčių švarą. Apie šviesą erdvėje ir širdyje.

Lengvo pavasario laukimo, draugai!!!

 

 

Photo by Alisa Anton on Unsplash

Photo by Alisa Anton on Unsplash

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.