Meilė sau ir gyvenimo kokybė. Kaip pradėti ir kokius paprastus dalykus gali padaryti jau šiandien?

Viskas tavo gyvenime prasideda nuo meilės sau. Tik pamilusi save, užmezgusi nuostabius santykius su savimi, gali pagerinti gyvenimo kokybę. Kartais gyvenime mus lydi nuojauta, jog trūksta kažkokios dalies, kad mus pripildytų, kad pradėtų sektis. Žiūrime į kitus ir matome pilnaverčius gyvenimus, šypsenas, veiklas, nuotykius, „pipirus“. O patys sėdime ir kaltiname aplinkybes, žmones, o labai dažnai ir save. Atrodo, jog nesugebėčiau to ar ano, negalėčiau pasiekti trečio. Užsisukame, kaip pelės rate ir gyvename pilkus, normalius gyvenimus. Ir žinai ką? Jei taip jautiesi, tu tikrai esi visiškai normalus. Bet… tokią būseną labai lengva pakeisti. Tik reikia pradėti mylėti save.

Jei padus tau kutena pokyčių noras, jei pavargai, neturi energijos… tik pamilk save. Pradėk šiandien, bet kuriuo metu. Tiesiog pradėk keisti. Nes tu ir esi pokytis. Niekas nenusprendė, kad turi taip gyventi. Šie pokyčiai neprivalo būti labai dideli. Puikiai galima pradėti nuo mažų žingsnelių. Štai tau kelios idėjos, kurios galėtų pagerinti gyvenimo kokybę ir suteikti drąsos ne tik egzistuoti, o ir būti.

Apribok dirgiklius. Gyvename tokiais laikais, kai vos pabudę griebiame telefonus, jungiame televizorių, šokame iš lovos ir bėgame, kaip pakvaišę. Lekiame, kartais net patys nesusimąstydami nei kur, nei kodėl. Dideli informacijos srautai, daugybė pažįstamų žmonių, daugybė prašymų, pasiūlymų, reklamos, kvapų, garsų, daiktų. Stop. Norint iš tikrųjų mylėti save, reikia suvokti, jog šie dirgikliai mus „ištaško“. Jie atima mūsų ir taip sunkiai sukaupiamą energiją, išsineša ją su savimi. Norint pagerinti gyvenimo kokybę, reikia pradėti griežtai atsirinkinėti, išmokti pasakyti „ne“. Daiktams, žmonėms, visiems dirgikliams, kurie erzina tavo kūną ir protą. Paprastai ir buitiškai, galima pradėti nuo visų prietaisų apribojimo. Nežiūrėk į telefoną prieš miegą ir iškart pabudęs. Jei kažkur eini ir nori tai įamžinti, ar kas 5 minutes atnaujinti naujienų srautus, įsivesk taisyklę, jog visa tai galima daryti pirmas 15 minučių, o tada išjungiam ir tiesiog būnam. Čia ir dabar. Aš taip darau visada. Jei norisi, per pirmas minutes viską įamžinu, o tada išjungiu ir įkvepiu. Dirgiklių taisyklę taikau ir viskam kitam. Daiktams, mane supantiems kvapams, maistui. Atsisakius kofeino, pakeitus kvepalus į aliejus, kosmetiką į natūralią ar bekvapę, išties pagerėja gyvenimo kokybė. Tą patį praktikuoju ir su žmonėmis, pasiūlymais, reikalais. Išmokus su meile pasakyti „ne“, stipriai pagerėja gyvenimas. Galima imtis veiklų, kurios tikrai vertos mano laiko, bendrauti su žmonėmis, kurie mane praturtina, o ne tempia žemyn ir išsiurbia energiją. Žodžiu, norint pradėti bent nedidelius pokyčius, labai rekomenduoju apriboti visus dirgiklius. Po truputį peržiūrėti savo aplinką, daiktus, žmones ir tiesiog atsirinkti.

Prisiimk atsakomybę. Svarbiausias tavo gyvenimo dalyvis esi tu. Niekas tavęs nepadarys laimingu, jei pats neprisiimsi atsakomybės ir nepradėsi gyventi savo norimo gyvenimo. Nei sutuoktinis, nei vaikai, draugai ar dar kažkas negali būti atsakingi už tavo gyvenimo džiaugsmą. Tik tu gali nuspręsti kaip nori gyventi, kokią ar kokį matai save ateityje ir pradėti nuosekliai to siekti, eiti tuo keliu.

Nepasenk. Mes pasenstame ne tada, kai oda susiraukšlėja. Mes pasenstame, o dažnai ir pasilaidojame tada, kai nusprendžiame kokie esame ir kad niekada nepasikeisime. Kai tampame rimti ir nuobodūs. Pasenti gali ir dvidešimtmetė, jei nuspręs, kad dabar jau ji suaugo, tokia ir bus – rimta. Didysis gyvenimo grožis skleidžiasi žaismingume, kaitoje, įvairovėje. Mums duotas šis gyvenimas ir mes galime daryti bet ką. Tad imkimės to. Moteris visada bus jaunatviška, jei išliks žaisminga. Norės ir išmoks nustebinti save ir kitus. Nuolat imsis kažko naujo, atras stebuklus net ir pilkoje kasdienybėje. Kartais gali džiuginti ir per karti arbata, nes ji gerai tavo kūnui. Kartais gali priblokšti ir tokie akivaizdūs, kitiems nepastebimi dalykai, kaip nuostabus muilas, gera grindis plaunanti šluota, tvarkingas ofiso stalas, gražus nuotraukos rėmelis… Tiesiog reikia išmokti pamatyti, džiaugtis, juoktis, juokauti. Ir nebijoti įlipti į aukščiausio medžio viršūnę, nučiuožti rogutėmis nuo kalno ar tiesiog nusiimti savo ego karūną ir pažiūrėti kvailą, juokingą video. Svarbiausia išmokti iš jo garsiai, iš širdies ir plaučių nusijuokti bei to neišsigąsti. Visa tai, beje, turi stebuklingą poveikį ir visiems asmeniniams santykiams. Pradėjusi iš tiesų džiaugtis, kartais net ir nelabai paprastai akiai suprantamomis smulkmenomis, savo energija tu pritrauksi ir kitus. Visi norės prie to džiaugsmo prisiliesti.

Niekada nenustok mokytis. Ši frazė skamba labai banaliai, bet realybėje mes dažnai užmirštame, kad kasdien verta išmokti bent po mažytę naujovę. Tai gali būti naujas užsienio kalbos žodis, naujas receptas, neragauto vaisiaus pavadinimas, koks nors veiksmas technikoje, įdomus faktas apie pasaulį ir taip toliau… Nebūtina amžinai studijuoti universitetuose… Užtenka tiesiog save praturtinti mažomis, spalvingomis gyvenimo nuotrupomis.


Pamiršk kaltę. Šis punktas ypatingai svarbus moterims. O dar labiau toms, kurias auklėjo sovietinės mamos. Esu tikra, jog kaltę dėl daugelio dalykų jaučia ir vyrai, bet moterims tas ypač būdinga. Mes nuolat jaučiame kaltę dėl visko. Dėl kažkokių visuomenės normų, dėl to, kad nesugalvojome vaikams šimto naujų veiklų per dieną, o gal dirbome ir per mažai praleidome laiko drauge su šeima. Mus kamuoja nuolatiniai klaustukai, galvoje plepa nemalonūs balseliai, kartais įgaudami net ir aiškesnius pavidalus – pavyzdžiui, mamų, močiučių, tėvų, draugų ar kaimynų balsus. Metas juos išvaryti iš savo galvos. Tai svarbiausias pokytis tavo gyvenime. Suvokti, kad esi tokia, kokia esi. Nuostabi. Tu esi pakankama. Nesvarbu ar padarei karjerą, ar užkopei į viršūnes, ar turi pakankamai pinigų, vaikų, vyrą, esi įgijusi kažkokį statusą visuomenėje… Tu esi pakankama. Tai tavo prigimtyje. Ir visiškai nesvarbu, ką apie tai mano kiti. Visada atsiras žmonių, kurie dėl savo vidinių kompleksų, nuostatų ar tiesiog nelaimingo gyvenimo norės kažką pašiepti, apkalbėti, kreivai pažiūrėti. Bet visas grožis slypi tame, jog tavo asmeninė laimė ir džiaugsmas priklauso ne nuo situacijų, o nuo požiūrio į jas. Tai įsisąmoninti yra labai, labai svarbu. Tu nieko niekam neprivalai. O pagrindinis asmuo, kuriam esi atskaitinga  – esi tu. Argi ne nuostabu? Dar labiau sumažinti kaltės jausmą padeda probleminių klausimų pripažinimas ir sprendimas. Kai pripažįsti sau dėl ko gailiesi, dėl ko kaltini save, kartais gali suprasti, jog tai net nėra svarbu. O jei vis tik tai neramina – galima pradėti spręsti šias problemas. Taip pat labai gera atsiriboti nuo žmonių, kurie tavyje prikelia ir skatina šiuos jausmus. Žinoma, jei tai artimieji, pakanka laikytis saugaus atstumo. Patikėk, verta atsikratyti kaltės. Tik tada atsiveria akys.

Perlipk savo baimes. Susidaryk sąrašą ko bijai ir tiesiog įveik tai. Mes augame bebaimiais, eidami per baimes ir jas perlipdami. Pradėk nuo mažų dalykų, kurių bijai. Kasdien įveik po vieną nedidelę baimę. Galbūt tai skambutis, padėsiantis išspręsti senas nuoskaudas, bet bijai tai padaryti… Tiesiog pakelk ragelį. Atsikratydamas mažų, gąsdinančių dalykų galvoje, kasdien tik lengvėsi, o demonai viduje nyks. Tokioje sieloje skleidžiasi visas grožis, atgimsta ramybė. Galima ieškoti savo balanso.

Planuok laiką atsipalaidavimui ir energijos kaupimui. Kaupti energiją labai svarbu. Pirmiausia, turi susitvarkyti miegą. Miegas yra auksinis. Pamiegojus – viskas geriau ir lengviau. Nieko negalėsi pasiekti valgydamas prastą maistą ir mažai miegodamas. Antra, planuok gyvenimą taip, kad galėtum leisti sau mažytes pasikrovimo valandėles. Čia kaip nuvažiuoti į degalinę ir pripildyti automobilį degalais. Tiesiog susiplanuok, kada ir ką darysi. O ką daryti, išsirink pagal asmeninius pomėgius. Nesvarbu ar tai bus pasivaikščiojimas, ar gera knyga, praturtinantis filmas, veido kaukė, meditacija, šokiai, malda, spa malonumai, ilgos atostogos, trumpas atsipalaidavimo savaitgalis, draugų susibūrimas. Jie turi būti. O jei dar turi šeimą, tai ypatingai svarbu. Nes tavo energija reikalinga ir jiems. Moteris namuose be energijos tempia visą organizaciją į prarają. Be energijos sunku kurti pilnavertį gyvenimą, santykius. Šalia tokio žmogaus nesinori būti, sunku išspręsti gyvenimo keliamus klausimus.

Taigi, linkiu pradėti pokyčius. Bent mažyčius, galvoje. O užklupęs pavasaris tam nuostabiai tinka. Paleidžiam viską, ko mums nereikia ir lekiame gyventi savo nuostabų gyvenimą.

Snippets

2 comments

  1. Kiek daug tiesos ir kiek daug įkvėpimo meilei sau! Ačiū, buvo gera skaityti, o kai kurie sakiniai pataikė į skaudamas, svarbias vietas. Pokyčiai – toks ilgas procesas, lyg be pabaigos, todėl nuostabu, kai vis kas nors – tekstas, įvykis, ženklas – primena, kaip svarbu nesustoti.

    Ačiū!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.