Rudens nuotrupos

Gyvename apsupti nuorodų. Pradedant tuo, kokioje parduotuvėje dabar vykdoma akcija bananams ar kokią knygą skaityti, spektaklį pažiūrėti, iki to, kokį automobilį pirkti, kaip auginti vaikus, ką valgyti. Įsigalėjus internetui, nuorodos tampa mūsų kasdienybės dalimi. Kad papasakoti kuo gyvenu ir kvėpuoju, kokius banalius ritualus atlieku, daiktus naudoju, kas mane įkvepia, pateikiu savo dešimtuką fragmentų, kuris tikiuosi taps šio tinklaraščio nuolatiniu reiškiniu, padės man susiarchyvuoti padrikas mintis bei galbūt praskaidrins kažkam niūrią dieną. Juk net ir paprasčiausios smulkmenos gali kasdienybę padaryti harmoninga ir įkvėpti mus gyventi gražesnį, jaukesnį ir laimingesnį gyvenimą.

  • Žiūriu… Artėja ruduo, o kartu su juo ir filmų sezonas. Nežinau kaip kitiems, bet man šaltasis metų laikas ypatingai asocijuojasi su filmais. Juk vasarą ir taip yra ką veikti. Drėgną ir tamsų rudenį aš mėgstu išsivirti daug kakavos, atsiriekti gabalą pyrago, susisukti į kokoną ir žiūrėti, žiūrėti, žiūrėti… Šį rudenį žiūriu ir rekomenduoju, jei dar nematei – Selma (Selma, 2015), Pilkieji sodai (Grey Gardens, 2009), Auksinė moteris (Woman in Gold, 2015), Siuvėja (The Dressmaker, 2015) ir aišku, koks gi ruduo be senų senų filmų… Jei dar nematei, siūlau pažiūrėti absoliučią romantikos bombą Tokie mes buvome (The Way We Were, 1973).

 

  • Skaitau… Mano pastarųjų dienų atradimas knyga apie stilių ir gyvenimą „Love Style Life“ arba lietuviškai „Meilė Stilius Gyvenimas. Knygos autorę ir jos rašomą tinklaraštį „Garance Dore“ seku jau daug metų, turbūt nuo tada kai sužinojau, kad egzistuoja blogai. Su ja, augau ir aš. Knyga tikrai įkvepianti, pilna smagių istorijų, gražių iliustracijų ir su daugybe nuorodų. Į rankas ją paėmiau kaip kavos staliuko knygą („coffe table book“), bet maloniai nustebau joje radusi daug daugiau. Rekomenduoju, tikrai nepasigailėsi.

  • Einu… Rudenį grįžta teatrai, parodos, kultūra. Neįsivaizduoju rudens be jų kvapų ir garsų ar šviesų. Šiemet, aišku, teks tenkintis trumpomis kultūrinėmis nuotrupomis, tiek, kiek leis mūsų namų ir gyvenimo valdovė, bet kai ką pasižymėjau. Rugpjūčio 31 d., Vilniuje atidaryta tapybos paroda „Moterys“. Paveikslų autorius – portretistas iš Krymo Renat Ramazanov. Žadama neeilinė proga pamatyti daug švelnumo ir jausmingumo. Nieko kito ir nesitikėčiau, juk darbuose moterų portretai. Pasižymiu ir tikiuosi išsmukti trumpam su drauge.

 

  • TV… Kai pasakau kažkam, kad neturiu televizoriaus, vis dar dažnai sulaukiu keistų palingavimų galva su murmesiu „kad gal knygas tada tik vakarais skaitome“. Keista, nes jau nedaug pažįstu žmonių, kurie televizorių turėtų arba jį žiūrėtų. Vis dėlto, esu nenugalima serialų mėgėja. Ne, ne rozalindų. Tų kitų. Šį rudenį siūlau pažiūrėti Big little lies“. Tai kriminalinė drama, nuo kurios laksto šiurpuliai. Puikus aktorių sąstatas, viskas labai estetiška. Gaila, tik kad istorija trumpa. Sukurtas tik vienas sezonas. Merginoms taip pat siūlau pažiūrėti Girlboss“. Apie šiuolaikinius internetinius verslus ir šios kartos svajones. Iki „Gossip girl“ dar toli, bet retkarčiais pažiūrėti smagu. Beje, puikus garso takelis. Pati šį rudenį dar žiūriu „Sopranos“ (kurių kažkodėl likau nemačiusi anksčiau) ir laukiu, nesulaukiu kada su vyru, užmigdę mažąją, vakarais žiūrėsime naują „Narcos“ sezoną. Tai tiek.

 

  • Verdu ir kepu… Kiekvieno rudens topai aišku yra pyragai ir moliūgienos. Aš įpročių nekeičiu, o šiemet namuose, kaip niekada daug moliūgų, nes mažylė pradėjo ragauti kietą maistą. Tad verdu (ir įvairiai modifikuoju) amžiną savo Moliūginę ir kepu Šokoladainį. Prisijunk!

  • Kosmetikos priemonė… Šiuo metu dažniausiai naudoju aliejus arba kosmetologės rekomenduotą kremą. Vis dėlto mano topų topas po nemiegotų naktų yra Biocell kaukės. Apie sudėtis nerašysiu, aš ne chemikė ir apskritai fanatiškai nesiekiu, kad mano kremai būtų tik iš bananų žievių. Galiu tik pasakyti, kad man atgaivina kaklo ir veido odą, jaučiuosi kaip po neblogos procedūros. Ir visa tai greitai, namų sąlygomis, bet kada. Mano mėgstamiausia – regeneruojanti kaukė (aukso spalvos pakuotėje).

 

  • Seku… Visi mes ieškome mažesnio ar didesnio, trumpalaikio ar ilgiau išliekančio įkvėpimo. Jei ne darbui, tai gyvenimui. Aš savo įkvėpėjus labai dažnai atrandu tinklaraščiuose (shocking!!!). Jau keletą metų seku nuostabios moters Mimi Thorisson tinklaraštį Manger. Jis man buvo tikras atradimas. Mimi – prancūzų ir kinų kilmės, buvęs modelis, ištekėjusi už islando fotografo. Kartu jie nusipirko dvarą Prancūzijos pietuose ir turi tik… 7 vaikus ir 14 šunų. Porelė gyvena skanų, įdomų bei labai prancūzišką gyvenimą. Žodžiu, pildo šiandieninę svajonę – pabėgti ir susikurti rojų. Tinklaraštis labai estetiškas, įkvepiantis. Skanu ir skaityti, ir žiūrėti. Rekomenduoju.

 

  • Mantra… Never forget that your intuition is a superpower“ – Sharon Stone. Niekada nepamiršk, kad tavo intuicija yra supergalia, sakė Sh. Stone. Ir aš kviečiu vis dažniau tai prisiminti.

 

  • Atrandu… Ir vėl apie atradimus. Neseniai atradau Afrikos dizainą. Taip, taip. Ne skandinavų, ne vakarietišką, ne dar kažkokį fancy šmency, o Afrikos. Pasirodo, net Ikėjos dizaineriai dabar važiuoja idėjų semtis į Afriką, kur visos žmonijos ištakos. Pasižiūrim 😉

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.