Susikurk savo poilsio oazę

Miegamasis – pati svarbiausia vieta namuose ne tik tau, bet ir tavo vyrui. Čia praleidžiate daugiausia valandų per parą, pasikraunate energijos. Miegamojo erdvė dažnai tampa ramybės sala, padedančia bent trumpam pasislėpti nuo vaikų ar naminių gyvūnų keliamo chaoso. Jei tavęs nedžiugina šis kambarys, imkis darbo ir sukurk raminančią poilsio oazę iš naujo. Juk vasara – pats tinkamiausias metas remontui.

dreamstime_xl_64984622

Harmoningas miegas

Nesvarbu, ar gyveni privačiame name ir tavo miegamojo erdvė dydžiu primena sporto salę, ar dienas leidi vieno kambario bute (o gal studijos tipo būste?), kuriame miegamasis dažnai tampa ir valgomuoju, svetaine, darbo kambariu… Svarbiausia į situaciją pažiūrėti kūrybiškai. Jei turi atskirą miegamąjį, kuriame daug vietos – puiku, tau tereikia tinkamai sudėlioti spalvas, baldus ir akcentus. Na, o jei nori pagerinti miego aplinką mažame butuke ar studijos tipo būste, pasistenk atskirti erdves (ne ne, nereikia bėgti mūryti sienos). Pabandyk lovą pastatyti tolimiausiame kambario kampe ir atskirk ją lengva širma arba minimalistine spinta. Taip sukursi jaukų ir savitą namų kampelį. Svarbiausia, jog ši intymi erdvė taps prieinama tik tavo ir vyro akims, svečiai, įžengę į namus, nepateks tiesiai į tavo miegamąjį.

Jei jau išsprendei erdvės klausimus, kitas žingsnis miegamojo pertvarkoje yra pagrindinio šio kambario akcento – lovos, pasirinkimas. Čia reikėtų nepagailėti nei laiko, nei pinigų. Lova turi atitikti namų dvasią, būti ne tik daili ir stilinga, bet ir funkcionali. Ją rinkdamasi aiškiai susidėliok prioritetus ir apgalvok savo poreikius. Galbūt patogesnė atrodys aukštesnė, su didele patalynės dėže (kurioje vėliau galėsi laikyti ir kito sezono drabužius), o gal turi ropoti pradedantį mažylį, kuris gali nukristi. Tokiu atveju rinkis žemesnę, medžiaga aptrauktą lovą užapvalintais kampais. Jei kuri ypatingą, rafinuotai prabangų interjerą ir turi tam visas galimybes, išdrįsk įsigyti lovą su baldakimu.

Taigi, atradus tinkamą lovą, pats metas atlikti atsakingiausią, tavo poilsiui ir produktyvumui reikšmingiausią darbą – išsirinkti čiužinį. Jei tave kamuoja nugaros skausmai, labiau tiks kietas arba vidutinio kietumo čiužinys. Prieš įsigyjant, geriausia išbandyti arba bent pačiupinėti kuo daugiau variantų. Beje, jei nenori pirkti naujo čiužinio, panaudok specialų ploną čiužinuką, kurį galima užtiesti ant senojo spyruoklinio. Taip pat svarbu nepamiršti, jog įsigijus naująjį, patartina kas mėnesį ar du jį apsukti – kitaip čiužinyje atsiras nelygumų ir duobių. Beje, jei tave kamuoja alergijos, pasirūpink specialia antialergine patalyne, kuri padės apsisaugoti nuo dulkių erkių.

Stilinga visuma

Jei mėgsti skaityti, įsigyk nedidelę knygų lentyną – ji suteiks kambariui šilumos ir padarys jį stilingesnį. Pravartu šalia miegamojo įsirengti drabužinę, tačiau jei nėra tam tinkamų sąlygų, teks kambaryje pasistatyti spintą arba rūbų komodą. Norėdama sukurti minimalistinį stilių ir išlaikyti erdvės pojūtį kambaryje, rinkis sieninę spintą arba mažai dekoruotą, keliais tonais šviesesnę, nei miegamojo siena. Papildomi baldai rūbams pasidėti reikalingi tam, kad kambaryje paviršiai nebūtų apkrauti nepageidaujamais daiktais, ir jis atrodytų tvarkingai. Planuodama miegamojo erdvę, nepamiršk ir staliukų prie lovos. Tai puiki vieta stilingai lempai ar žurnalams laikyti. Gražūs ir dekoratyvūs baldai padės sukurti norimą interjerą ir pasitarnaus slepiant daiktus. Vis dėlto, nepersistenk ir neperkrauk miegamojo. Kuo daugiau tuščios grindų erdvės, tuo erdvesnis kambarys atrodys.

Spalvų žaismas

Miegamasis yra pati intymiausia tavo namų erdvė, reikalaujanti jaukumo. Tad dekoro ir spalvų pasirinkimas čia itin svarbus. Jie turi būti lengvi ir neerzinantys. Pvz., nudažiusi sienas tamsiai raudona ar juoda spalva, čia sunkiai atsipalaiduosi ir pailsėsi. Patartina rinktis švelnias, pastelines, raminančias spalvas. Išskirtinį miegamojo interjerą padės sukurti mėtos, kakavos ar pilkos atspalviai. Vis dėlto, jei labiau mėgsti sunkesnes spalvas, išskirtines ar ekscentriškas dekoro detales, sukurk paslaptingą miegamojo interjerą, pasitelkdama rytų motyvus. Sienas nudažyk violetine spalva, pasikabink sunkias užuolaidas su kutais, pasirūpink rytietiškais kvapais bei metalo (aukso imitacijos) ir medžio dekoro detalėmis.

Šiluma ir jaukumas

Kuriant miegamojo interjerą, labai svarbu nedidelės detalės, padėsiančios pasiekti norimą rezultatą. Pirmiausia – apšvietimas. Miegamajame jį patartina rinktis ne tokį ryškų, kaip kituose kambariuose. Kampe pastatyk toršerą, metantį lengvus šviesos ruožus ant grindų, o virš lovos galvūgalio pakabink du nedidelius šviestuvus. Taip miegamajame visada bus jauki prieblanda, o panorėjusi skaityti knygą, galėsi įsijungti savo šviestuvą virš lovos. Sukurti šiltą ir mielą poilsio oazę taip pat gali padėti šiuo metu labai populiarios lempučių girliandos. Juk jauku gali būti ne tik per Kalėdas. Be to, planuodama miegamojo interjerą, atsakingai rinkis užuolaidas. Jei negali be jų gyventi, arba to reikalauja aplinkybės, kabink lengvas dienines, o sunkias, naktines užuolaidas naudok tik didelėje erdvėje ir išskirtiniam interjerui. Jaukumo ir šilumos miegamajam suteiks šeimos nuotraukos ant sienų ir lentynose, aromatinės žvakės stikliniuose induose ar dekoratyvios vazos. Taigi, nebijok pokyčių ar eksperimentų ir susikurk savo poilsio oazę.

Straipsnis ir iliustracijos (Dreamstime) yra žurnalo „Moters psichologija“ nuosavybė. Užsukite į jų puslapį, ten jauku ir šilta;)

logo

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.