Aksesuarai. Kaip žaisti jų žaidimus ir į ką verta dairytis parduotuvėje?

Ar jaučiat artėjantį pavasarį? Aš tai tikrai jaučiu. Instagramo srautą užtvindė buvusių klasiokių, grupiokių ar kitų gyvenime sutiktų žmonių nuotraukos sporto salėje. Šalia jų, puikuojasi lenk medį kol jaunas tipo užrašai. Ir dar vis daugiau matau žydinčias tulpes, lendančius daigus. Žodžiu, gyvenimas eina, bent jau Instoj.

Kartu su pavasario jausmu, jaučiu kaip artėja sezoninė spintos revizija (nors man ji tampa vis sudėtingesne užduotimi dėl neaiškios svorio ir dydžių kategorijos). BET. Turbūt niekas taip nenori puoštis ir gražiai atrodyti (bent jau sau), kaip namuose sėdinti mama. Rimtai, nuo tada kai gimė Sofi, šitas rūbų žaidimas įgavo visai kitą prasmę. Dabar jis padeda reguliuoti energijas ir vibracijas, nuotaikas ir emocijas, pasitikėjimą savimi ir net asmeninius santykius. O kad būtų taip įdomu buvę ir anksčiau… Mane dabar supras tik mamos ;). Taigi, į ką aš, kažkada-vienadienė-stilistė, žiūriu šį pavasarį…? Pradedu iš kitos pusės ir daugiausiai dėmesio skiriu…tam tadadam – aksesuarams! Kokie jie bus? Greitai papasakosiu:

Dideli. Papuošalai, šalikai, kaspinai. Visi dideli ir ryškūs. Labai egzotiški. Mane, pastaruoju metu, žavi rytų, arabiški ar Afrikos genčių įkvėpti papuošalai. Jie puikiai dera ir su baltiškais motyvais, kurie taip pat labai, labai. Žalvario papuošalai, kuriuos matai Kaziuko mugėse dabar puikiai pritaikomi, net jei tau nėra penkiasdešimties. Aš pati dabar dažnai nešioju gintarą, man jis toks mielas, savas. Ir puošia, ir pasakoja gražias šeimos istorijas. Taigi – jei turi paslėpusi spintos gelmėse tokių lobių – trauk, kol dar gali.

Natūralūs. Moteriai labai gerai prie savęs turėti natūralių papuošalų. Natūralūs akmenys, kristalai, kaulas, medis, oda, plunksnos, keramika. Visa tai kažkur pasąmonėje mums tyliai primena iš kur esame kilę, šnabžda, kad nepamirštume to ryšio su gamta ir savo pradine prigimtimi. Tokie papuošalai tikrai gali būti pritaikomi ne tik bohemiškoje aprangoje, bet ir solidžioje ofiso eilutėje.

Netikėti. Kaip žinia, trendai ar tendencijos sukioja ratais, kvadratais ir dažniausiai grįžta. Tad šiltąjį sezoną vis dar bus pritaikomos galvos grandinėlės (gal labiau bohemiškiems deriniams, į ofisą nebūtina rizikuoti ;)). Taip pat grįžo kojų grandinėlės – apyrankės. Ir aš ketinu susirasti savąją, kažkada, dar draugystės pradžioje, dovanotą vyro, ir pasakojančią daug linksmų istorijų. Iš panašių papuošalų dar išskirčiau kojų žiedus ir apyrankes ant žasto.

Akiniai nuo saulės. Tadam tadam… slepiam visus didelius, masyvius ir galingus. Kanye Westas jau uždraudė Kim Kardashian nešioti didelius akinius nuo saulės. Just sayin‘. Ir net jei dabar atrodo, jog jau aš, tai tokių nenešiosiu, prisimink mus paliekančią apvalių akinių tendenciją, kuriai prigyti (ypatingai mūsuose) reikėjo net ne vienų metų. Taigi, didelius akinius pasidedam laidotuvėms, pagirioms (žinoma, nuo nealkoholinių gėrimų, gerbiamieji) arba sprintui iš kosmetologės kabineto namo. Tad pasižiūrim mamų su juokingomis šukuosenomis devyniasdešimtaisiais nuotraukas ir einam medžioti į parduotuvę.

Dideli auskarai. Dideli auskarai arba statement earings. Šį sezoną neprašausi tokius nešiodama net ir prie sportinių marškinėlių ar batelių. Jei tau bent kiek rūpi tendencijos (nes gali ir nerūpėti, juk stilius nėra mada), dideli auskarai yra must have.

Turbanai. Turbūt nieko nenustebinsiu minėdama turbanus. Tai ne nauja tendencija, bet labai ryški, ekspresyvi ir egzotiška. Jei kursi ypatingą derinį, gali ją išbandyti. Aš vieną pasislėpusi jau trečią sezoną ir vis laukiu tos palankios valandos, kuri, tvirtai tikiu, bus būtent šį pavasarį. Jei įdomu, Instagrame yra net atskira paskyra moderniam turbanui.

Plastikas. Taip, taip. Tas baisus žodis. Turbūt dar pameni paauglystėje ar vaikystėje matytas, o greičiausiai ir nešiotas permatomo plastiko rankines. Tai jos jau grįžo. Kiek anksčiau, ne šį sezoną, bet mūsuose turėtų prigyti kaip tik dabar. Ryškioms ir drąsioms asmenybėms skirtas trendas, priversiantis susitvarkyti rankinukų turinį. Taip pat pasidaryti dailų pedikiūrą, nes plastiko batai irgi on top. Garsiausi mados namai šiuo metu savo modeliams į rankas bruka pirkinių, o kartais net ir šiukšlių, maišus primenančias rankines. Tad jei turi pakankamai drąsos ir jauti, kaip pritaikyti šią tendenciją savo aprangoje – nesivaržyk.

Provokuojantys pokalbiui. Pasaulyje vyksta tokie dalykai, kuriuos anksčiau įsivaizdavo tik pakvaišę futuristai. Ir turbūt slapta tikėjosi, jog klysta. Orvelo 1984 jau gėlytės, palyginti su tuo, ką matome šiandien. Taigi, vis daugiau žmonių atkreipia į tai dėmesį, tampa politiški ar pilietiški, jungiasi į judėjimus, išnaudoja tam šiandienines priemones. Visa tai atsispindi ir madoje (nes juk ji visada buvo ir yra socialinis reiškinys). Tokie trendai aidi jau ir greitojoje madoje, kur paprastiems mirtingiesiems suteikiama galimybė išreikšti savo poziciją ir apranga. Vis daugiau rūbų ir aksesuarų kalba užrašais ar simboliais (pvz.: #feminist, #equality ir kitokiais, drastiškesniais). Tad jei turi kažkokį pareiškimą, tvirtą nuomonę – nesnausk. Dabar pats metas užsidėti tai išreiškiantį ženklą.

Minimalistiniai. Paradoksalu, bet pradėjusi nuo didelių ir ryškių, privalau užbaigti paminėdama ir minimalistinius papuošalus ar aksesuarus. Kartais mažiau juk yra daugiau, ar ne? Tai štai, šios tendencijos eina viena šalia kitos ir abi yra puikiai pritaikomos skirtinguose deriniuose. Verta nepražiopsoti.

Na, ir pabaigai, noriu pabrėžti, kad čia mano sąrašas. Kiekvienas jame gali išbraukti ir įrašyti savo punktus, nes stilius yra labai individualus dalykas. Tai, kas tinka vienam – gali visiškai apgailėtinai atrodyti kito aprangoje. Pagrindinė mano mintis – nepatingėkime pažaisti aksesuarais, nes tai puikus būdas ne tik sutaupyti (pavyzdžiui, su tais pačiais rūbais kuriant vis kitus derinius), bet ir išreikšti save bei aišku, stilingai atrodyti. Iki susirašymo, stilingosios!

Nuotraukos:

Photo by Ethan Haddox on Unsplash

Photo by Aarón Blanco Tejedor on Unsplash

Photo by Joanna Kosinska on Unsplash

Photo by roya ann miller on Unsplash

Photo by Brooke Cagle on Unsplash

Photo by Ayo Ogunseinde on Unsplash

Photo by Ignacio Campo on Unsplash

Photo by Patrick Tomasso on Unsplash

Photo by rawpixel.com on Unsplash

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.