Apie namų fėjos stilių

Turbūt kiekviena moteris žino, kad nuo to, ką ji apsirengusi, kaip susitvarkiusi plaukus ar pasidažiusi, priklauso jos nuotaika, vidinė būsena ir dienos sėkmė. O ar kada susimąstei, kaip tu rengiesi namuose? Žinoma, šis klausimas mažiau aktualus toms, kurios daug dirba, savaitgaliais keliauja ar susitinka su draugais ir namuose praleidžia visiškai nedaug laiko. Tokioms moterims pakanka kelių pižamų ar romantiškų naktinių marškinių. Vis dėlto, nemažai moterų renkasi kitą kelią – augina vaikus, dirba namuose, nusprendžia puoselėti juos ir kūrenti šeimos ugnelę. Kitaip tariant, yra daugybė namų fėjų, kurios būtent čia praleidžia didžiąją savo gyvenimo dalį. Tokioms moterims namų aprangos klausimas turėtų būti išties aktualus. Nejau nori praleisti savo gyvenimą su chalatu ar ištampytomis sportinėmis kelnėmis?

dreamstime_xxl_46095159

Reikia akcentuoti, jog vieno teisingo atsakymo į klausimą, kaip rengtis namuose, nėra. Kaip ir kitais stiliaus klausimais, daug kas priklauso nuo aplinkybių, žmogaus charakterio, sudėjimo ar net finansinių galimybių. Kai kurioms moterims dirbti namuose lengviau vilkint puošnią biuro aprangą – taip jos lengviau nusiteikia darbui, susikoncentruoja ir buitinius klausimus palieka už darbo kambario durų. Kitas namų fėjas puikios idėjos aplanko vilkint pižamą. Vis dėlto, ar kada nors susimąstei – ar nori didžiąją dalį savo laiko praleisti su pižama? Iš tiesų, reikia labai nedaug pastangų, kad pasijustum gražesnė, stilingesnė, o gal net sėkmingesnė, net jei ir nedirbi nuo aštuonių iki penkių, nesi įmonės direktorė ar viceprezidentė. Štai tau keli paprasti patarimai, padėsiantys labiau save mylėti ir tapti stilinga namų fėja.

Taisyklė Nr. 1. Gerbk save. Mama man visada sakė, jog moteris privalo atrodyti taip, tarsi turėtų paslaptį. Ji turi spinduliuoti moteriškumą net tada, kai šalia nėra vyro ar kitų žmonių. Kitaip tariant, ji neturėtų namuose slampinėti su chalatu ir neplautais plaukais. Moteris yra deivė, kuri privalo save mylėti ir puoselėti visada. Ir nebūtinai dėl vyro ar aplinkinių. Be to, moterys, auginančios vaikus, dirbančios namuose ar tiesiog namų šeimininkės, turi galimybę puoselėti save labiau, nei nuolat skubančios karjeristės, nes valdo laiką pačios.

Taisyklė Nr. 2. Susitvarkyk spintą. Ji – tavo tvirtovė, ir aš net neabejoju, jog esi sukaupusi atsargų dar daugybei metų. Vis dėlto, rūbų kaupimas sukuria nemažai problemų – nėra vietos tikrai reikalingiems daiktams, didžioji dalis drabužių guli neliečiami metus ar daugiau, o už visų abejotinos kokybės draiskalų nesimato tikrųjų perliukų. Nusprendusi pakeisti savo kasdienį stilių, pradėk nuo spintos revizijos. Pirmiausia, išmesk visus suplyšusius, ištampytus, senus ir nublukusius drabužius. Moterys dažnai klysta pasilikdamos ir nešiodamos namuose suprastėjusios kokybės drabužius – tuos, kuriuos kažkada dėvėjo į darbą, susitikdamos su draugais ar kitomis progomis. Kasdieniniai apdarai nėra tavo senųjų drabužių liekanos. Jie yra tai, ką kasdien glaudi prie kūno. Šie rūbai kalba apie tave, reprezentuoja, net jei ir sėdi viena namuose. O ką apie tave gali pasakyti senas suplyšęs megztinis ar kelnės nudriskusiais galais?

dreamstime_xl_39891920

Taisyklė Nr. 3. Formuok savo kasdienį garderobą ir įpročius atsižvelgdama į pasirinktą gyvenimo būdą. Tavo spinta turi atitikti tikrąjį gyvenimo būdą ar vidinę būseną, o ne įsivaizduojamą ar trokštamą. Patartina visada apie tai pagalvoti prieš einant apsipirkti. Dažnai namuose dirbančios moterys, mąstydamos apie savo rūbus, būsimus pirkinius, kuo reikėtų papildyti savo spintos turinį ar ką su kuo suderinti, įsivaizduoja tik tas veiklas, kuriomis užsiima ne namuose. O juk būtent čia jos praleidžia daugiausiai laiko. Pirmiausia, jei nuėjusi į parduotuvę vėl nusipirksi daugybę puošnių suknelių, klasikinį kostiumėlį ar elegantišką palaidinę ir juos dėvėsi kartą per savaitę susitikdama su draugais ar retkarčiais eidama į parduotuvę, likusias šešias savaitės dienas – neturėsi ką apsirengti. Tokiu atveju teks tenkintis senaisiais išgelbėtais kasdieniniais drabužiais. Be to, kaip ir visais kitais atvejais, moteriai, dirbančiai namuose, patartina neprisipirkti daugybės labai puošnių ar ekstravagantiškų rūbų, nes įpratusi didžiąją laiko dalį vilkėti savo senus megztinius, vargu ar jaukiai jausiesi išeidama iš namų susikūrusi itin spalvingą ar išskirtinį įvaizdį. O nauji daiktai vėl bus giliai paslėpti spintoje. Tad rinkis aprangą atsakingai ir pirk tik patogius, praktiškus, bet tuo pačiu gražius ir tau mielus drabužius.

Taisyklė Nr. 4. Leisk pinigus tiems rūbams, kuriuos dėvi dažniausiai. Ironiška, bet net dirbdamos namuose, augindamos vaikus ar būdamos namų šeimininkėmis (o gal geriau sakyti namų fėjomis?) moterys daugiausiai pinigų vis tik išleidžia išeiginiams, proginiams drabužiams, kuriais pasipuošia kartą ar du. O štai kasdien dėvimiems, neatskiriama jų dalimi tampantiems apdarams, kurie turėtų įkvėpti naujai, nuostabiai dienai, moterys neskiria pinigų. Todėl labai svarbu prieš einant apsipirkti gerai apsvarstyti, ko tau iš tiesų reikia – ką vilkėsi kasdien ir į kokį daiktą turėtum investuoti.

Taisyklė Nr. 5. Venk chalatų. Kad ir kaip jauku susisiausti chalatu ir šiltai visą dieną sėdėti, nepamiršk, jog jis atima dalį tavo moteriškumo. Nejau nori tiek laiko praleisti susisukusi į kokoną? Moteris yra deivė, ji spinduliuoja švelnumą, grakštumą ir eleganciją. Neslėpk šių dalykų po storu chalatu. Vis dėlto, jei negali gyventi be jo – pakeisk chalatą susiaučiama suknele ar bohemiška skraiste. Pamatysi, kaip greitai pagerės tavo nuotaika.

Taisyklė Nr. 6. Nusipirk brangius apatinius. Tiesiog. Ir dėvėk juos ne tada, kai eini į teatrą, renginius ar pas draugus, o namuose. Juk apatiniai yra tai, ką glaudi arčiausiai kūno. Net jei vilkėsi juos po paprasčiausiais džinsais ir megztiniu, tikrai jausiesi daug gražesnė ir moteriškesnė. Juk gali tai sau leisti.

Taisyklė Nr. 7. Rinkis sukneles. Juk jos – geriausios moters draugės. Ir kas pasakė, jog suknelės skirtos tik specialioms progoms? Dėvėk jas namuose kuo dažniau ir atskleisk savo moteriškumą. Šaltymečiu tiks storo audinio, platesnės ir patogios, o atšilus orams – ilgos, bohemiškos, pabrėžiančios tavo moteriškumą. Be to, net ir dirbdama namuose nebijok įvairių aksesuarų. Rinkis skaras, šalius, įdomius papuošalus, kurie įkvėps tave kūrybingai dienai. Juk taip ir puošiasi namų fėjos.dreamstime_xxl_39692794

Taisyklė Nr. 8. Norėdama jaustis patogiai, rinkis kelnes ir palaidinę. Niekada neprašausi dėvėdama klasikinį džinsų ir baltų marškinių derinį. Kad namuose jaustumeisi patogiai, pravers vienu dydžiu didesni marškiniai. Tokia kombinacija – viena pagrindinių prancūzių stiliaus paslapčių. Taip pat stilingai atrodysi vilkėdama marinistinio stiliaus dryžuotų palaidinių ir tamsių kelnių derinius. Paįvairink juos užsirišdama raudoną skarelę. Tokie nedaug pastangų reikalaujantys pokyčiai padės tau kiekvieną dieną jaustis stilinga, įkvėps naujiems darbams bei primins, jog reikia pasitempti. Dar viena alternatyva marškiniams – prie džinsų priderintas megztinis. Jis šildys tave, maloniai glostys visą dieną, ir net neišeidama iš namų tapsi stilinga fėja.

Taisyklė Nr. 9. Eksperimentuok. Dirbdama namuose tu turi puikią galimybę išbandyti įvairiausius rūbų derinius. Net jei ir nepataikysi, niekas nesužinos, o geriausiais galėsi pasipuošti eidama susitikti su draugais. Nebijok improvizuoti, čia viskas leidžiama. Jei esi laisva siela – kurk ir dėvėk bohemiškus derinius, nebijok spalvų, raštų. Elegancijai prisiekusioms damoms verta pabandyti namuose vilkėti lengvų audinių ar nėriniuotas palaidines, kurių galbūt nedrįstų dėvėti viešai. Tu turi galimybę mokytis stiliaus paslapčių be rizikos suklysti, tad žaisk aksesuarais, derink nesuderinamus dalykus. Nebijok improvizuoti, nes čia gali išbandyti viską, ką tik nori.

Taisyklė Nr. 10. Stiliaus įkvėpimo ieškok filmuose ar televizijos serialuose. Naujų, o gal senų, bet pamirštų idėjų, kaip rengtis dirbant namuose, atrasi filme Paskutinė naktis (Last Night, 2010), kuriame aktorė Keira Knightley kuria žavingos rašytojos Džoanos vaidmenį. Įkvėpimo gali pasisemti ir iš klasika tapusio filmo Pusryčiai pas Tifanį (Breakfast at Tiffany’s, 1961), kur patrauklioji Holė (ją vaidina Audrey Hepburn) demonstruoja puikų aprangos namuose pavyzdį. Žinoma, derėtų nepamiršti ir visų moterų pamėgto televizijos serialo Seksas ir miestas (Sex and the City, 1998-2004). Pagrindinė jo herojė Kerė moko stiliaus paslapčių ne tik mieste, bet ir namuose. Jei pritrūkai idėjų, kaip stilingai atrodyti namuose – rekomenduoju pažiūrėti. Svarbiausia, nebijok eksperimentuoti, ieškoti įkvėpimo. Mylėk ir puoselėk save. Tapk stilinga namų fėja.

Straipsnis ir iliustracijos (Dreamstime) yra žurnalo „Moters psichologija“ nuosavybė. Užsukite į jų puslapį, ten jauku ir šilta;)

logo

Save

Snippets

6 comments

  1. Aš namuose visad su suknelėm 🙂
    Ačiū – tekstas toks fėjiškas! Ir labai patiko paskutinė taisyklė! Dabar belieka pasileisti mėgstamą muziką ir prasisukti šokio žingsneliu virtuvėje 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.