Išlaisvink savo moteriškumą

Moters prigimtis – būti mūza, kūrėja, puoselėti ir puošti pasaulį. Būti gražiai nėra tik paika užgaida. Tai moterims natūrali, įgimta savybė, kurią jos jaučia poreikį atskleisti. Pati žaviausia moteris ta, kuri nebijo savo prigimties ir žino, kad didžiausias jos talentas ir yra – būti Moterimi.

dreamstime_xl_53039601

Vis dėlto, istorinių aplinkybių dėka, kūrybingosios lyties atstovės buvo supančiotos įvairiais apribojimais, joms buvo gudriai pasiūlytos kelnės, vyriški švarkai ir kiti rūbai, simbolizuojantys lygybę su vyrais. Ši apranga skelbė, kad mes galime nuveikti tiek, kiek vyrai. Ji suvienodino lytis, ir moterys pamažu pradėjo perimti ne tik vyriškos aprangos detales, bet ir manieras bei būdo bruožus. Jos tapo kontroliuojančiomis, piktomis, pavargusiomis (nuo gyvenimo ne pagal prigimtį) ir išties panašiomis į vyrus.

Tokių procesų pasekmė yra tai, jog visuomenėje egzistuoja moterys, besirūpinančios tik vidiniu savo grožiu, o išorinis grožis joms nė motais. Jų nuomone, rūpintis fiziniu grožiu nėra labai intelektualu (juk stiprieji vyrai, į kuriuos mes taip intensyviai lygiuojamės, taip nedaro). Atsirado ir visiškai priešinga moterų grupė, kurioms išorinis grožis yra esminis tikslas. Jos leidžiasi į kraštutinumus, pamiršta sveiką nuovoką ir dažnai perlenkia lazdą, siekdamos taip pat nelabai moteriškų išvaizdos idealų. Dėl to, žodis moteriškumas mūsų visuomenėje įgijo tam tikrą neigiamą atspalvį. Dažnai būti moteriška tolygu būti miela naivuole, o gal net šiek tiek kvaila. Mes pamiršome, jog būtent moterys kuria ir puoselėja viską aplink. Jos įkvepia vyrus, nukreipia juos teisinga kryptimi. Dėl moterų gaivališkos kūrybinės prigimties ir sukasi pasaulis. Tad kodėl mes vis dar ją slepiame? Kodėl apsimetame vyrais ar juos kopijuojame?

Moterų ir vyrų suvienodėjimas ir apsikeitimas vaidmenimis stipriai susiję su vienalytės (unisex) mados atsiradimu. Kai kurie ekspertai teigia, jog tokios mados ištakos siekia dar XV amžių, kai Žana d‘Ark jodama į karą užsivilko vyriškus šarvus. Vis dėlto, tikroji vienalytė mada – tai XX amžiaus išradimas. Dažniausiai jos pradžia laikomi 60-ieji ir 70-ieji. Vienalyčiai rūbai išpopuliarėjo jaunimo ir hipių revoliucijų metu, o dar didesnę paspirtį įgavo prasidėjus moterų laisvių judėjimams. Moterų dėvimi, vyriški rūbai tapo simboliu visko, dėl ko buvo kovojama. Moterys, vilkėdamos vienalyčius drabužius pareiškė, jog niekuo nesiskiria nuo vyrų. Jos yra pajėgios pakelti vyriškus darbo krūvius ir turėtų būti traktuojamos taip pat. Vis dėlto, dabar, XXI amžiaus antrajame dešimtmetyje, mes galime įžvelgti šių procesų pasekmes. Daugybė moterų giliai paslėpė savo prigimtinį moteriškumą. Jos nusikirpo plaukus, apsirengė pilkus ar juodus, uniformas primenančius rūbus, pasislėpė po padidintais (oversize tipo) drabužiais, o kai kurios taip įtikėjo į savo vyriškumą, jog net įprato vaikščioti, sėdėti ir kalbėti vyriškai. Tad ką gi reikia daryti, kad prisimintume savo nuostabią, kūrybišką mūzų prigimtį? Atsakymas labai paprastas. Pirmiausia – persirengti.

dreamstime_xl_53070313

Mūza su suknele

Pirmas ir paprasčiausias žingsnis siekiant prisiminti ir išlaisvinti savo moteriškumą yra ištraukti iš spintos užmirštas sukneles. Žinoma, jei niekada jų nenešiojai, teks įsigyti. Daugybė moterų, suvokusios, jog tai, dėl ko tiek ilgai buvo kovojama, neatnešė išsvajoto palengvėjimo, atsisako dėvėti kelnes ir keičia jas lengvų audinių suknelėmis. Pvz., Lietuvoje jau keturis metus iš eilės buvo organizuojama akcija Mėnuo be kelnių, kurios metu moterys kviečiamos prisiminti savo moteriškumą ir visą mėnesį vilkėti sukneles ir sijonus. Iš tiesų, dėvint suknelę, kūrybiškosios lyties atstovės judesiai pasikeičia, suknelė savaime primena, jog nevalia atsisėsti bet kaip ar grubiai ir vyriškai vaikščioti. Suknelės yra mūsų, moterų, privilegija, kurios turėtume nepamiršti ir ją branginti.

Dažnai  šiuolaikinės ir modernios moterys sukneles renkasi tik ypatingoms progoms, o didžiąją laiko dalį, darbe ar namuose, vilki vyriško kirpimo rūbus ar kelnes. Vis dėlto, derėtų nepamiršti, jog moterimis mes esame kiekvieną dieną, o ne tik per šventes, tad tam, kad atrodytume moteriškai, nereikia ypatingos progos. Be to, aptemptų kelnių dėvėjimas yra nenaudingas moters sveikatai, o reprodukcinių organų išryškinimas ir demonstravimas kitų akims nėra labai sveikintinas dalykas. Beje, moteris energijos semiasi iš žemės, tad dėvint suknelę, energija neapribojama papildomais barjerais, yra lengviau priimama ir gali cirkuliuoti kūne.

Jei nusprendei pabandyti sukneles, rinkis lengvų, mielų audinių rūbus. Venk dirbtinių, per ryškių spalvų. Rinkis siluetą lengvai išryškinančias, tavo moteriškas linijas švelniai apgaubiančias, nuo klubų nuvilnijančias sukneles. Šią vasarą vėl madingos lengvos, romantiškos suknelės – rausvos, natūralių žemės spalvų ar baltos. Rinkis dailias ilgas, žemę siekiančias sukneles.

Sijonų galia

Norėdama pabrėžti savo moteriškumą, pabandyk nešioti ne tik sukneles, bet ir sijonus. Jie bus labai praktiškas pasirinkimas, formuojant darbinį garderobą. Tau tereiks gražių marškinėlių, ir rūbų derinys jau paruoštas. Į darbą rinkis pieštuko formos sijonus, o kad nebūtų taip nuobodu, paieškok įdomesnės medžiagos, spalvos ar rašto. Laisvalaikiu dėvėk plačius, lengvus ar varpelio formos sijonus, su kuriais jausiesi visiškai nesuvaržyta. Vasarą gražiai atrodys spalvingi, raštais padailinti sijonai. Vis dėlto, venk gyvūnų kailio raštų (dėl to, ką jie simbolizuoja ir dėl to, kaip atrodo). Rinkis natūralias, neerzinančias spalvas. Šį sezoną vis dar madingi nedidelių gėlių žiedų raštai.

Sijonas padės švelniai išryškinti klubus, kurie pabrėš tavo moteriškumą. Prie sijono priderink moterišką palaidinę. Jei dėvi margus ir plačius sijonus, palaidinė turėtų būti minimalistinė, prigludusi, geriausia vienspalvė. Jei sijonas vienspalvis, rinkis lengvo, plazdančio audinio palaidines, švelniai apnuoginančias pečius. Jei įmanoma, venk pėdkelnių. Ypač kūno spalvos ir blizgių. Pėdkelnės  reikalingos tik tada, kai eini į oficialų renginį ir to reikalauja etiketas. Paprastas šiltojo sezono dienas leisk savo kojoms pailsėti. Beje, nepamiršk avėti aukštakulnius. Net jei nemėgsti ir niekada nenešiojai – pabandyk. Tai labai moteriška. Pasikeis net ir tavo vidinė būsena.

dreamstime_xl_56809700

Grožio magija

Rūpintis savimi – kiekvienos moters pareiga. Fizinio kūno priežiūra taip pat labai svarbi. Norėdama pabrėžti savo moteriškumą, augink plaukus. Juose slypi moters galia. Plaukus puoselėk  natūraliomis priemonėmis (pvz., kokosų, arganų aliejais). Jei įmanoma, puošk juos gyvomis gėlėmis. Svarbiausia, nebijok savo moteriškumo. Tai didžiausia tavo stiprybė ir pagrindinis talentas. Tu kūrėja ir mūza, o tai – tikra privilegija. Išlaisvink savo moteriškumą ir prisimink nuostabią, laukinę savo prigimtį.

Straipsnis ir iliustracijos (Dreamstime) yra žurnalo „Moters psichologija” nuosavybė. Užsukite į jų puslapį, ten jauku ir šilta;)

logo

Snippets

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.