Kiek kainuoja stilius + naminis derinys

Gyvenimo būdo, aprangos, interjero, kulinarinis… stilius tikrai kainuoja. Dažnai girdime, kad norint gražiai gyventi, gerai atrodyti, skaniai ir įdomiai valgyti, reikia turėti maišą pinigų, nes nuo jų viskas ir priklauso. Dažniausiai taip sako moterys, kurios sau nieko neleidžia (tai labai, labai didelė nuodėmė sau ir pasauliui, patikėkit) arba tos, kurios ir leisdamos vis tiek nepataiko. Dar taip gali sakyti neįkvėpti vyrai, kurių moterims tikrai reikia maišo ir ne vieno. Na, bet čia ne apie tai. Ir iš tiesų, dalykai kainuoja, o pinigai yra labai geras instrumentas gyvenimui. BET.

Aš sakau, jog stilius – kainuoja. Ir net nemažai. Kainuoja energijos, kainuoja išmonės, kainuoja laiko. Ir iš esmės, daugiausia kainuoja dėmesio. Kainuoja nuolatinius dėmesio skatikus, kuriuos nuosekliai reikia mesti, tarsi į kiaulę taupyklę, svajojant nusipirkti dviratį. Dar vienas  dažnai girdimas mitas apie stilių – kad jis yra įgimtas. Tu jį turi arba neturi. Žodžiu, jei neturi, tai viso gero, pasismerk visam gyvenimui ir jau nebandyk čia daugiau nieko išlaužti. Tai va, pasakysiu, kad ne. Savo aplinkoje mačiau ne vieną pavyzdį, kai to įgimto stiliaus stoka virsta nuostabia estetika. Ir visa tai dėl noro ir pastangų. Skamba kaip moralas, bet šiame amžiuje, turint tiek informacijos, tokį knygų, būrelių, kursų ir seminarų pasiekiamumą, tokias galimybes keliauti,  tokius vizualinius klodus socialinėje medijoje – neįmanoma nelavinti skonio ir stiliaus suvokimo. Net jei užsikaltumėte langus, informacija jus vis tiek pasiektų. Tad kodėl ne? Sakysit kvaila? Banalu? Iš tiesų, man jau seniai knieti parašyti atskirą tekstą apie pseudointelektualus, kuriems „grožis tai jau ne prie ko“ „svarbeuse vertybės“ arba dar geriau „moteriai puoštis tai kvaila“, o jei dar kalbėti apie tai… Žodžiu, nerašysiu, nes šitas tinklaraštis ne apie konfrontaciją, o apie grožį įvairiomis formomis ir jo paieškas. Bet jūs, tie visi, pseudo, kvieskit bažnyčios seniūnus, nes aš ketinu čia dar ilgai taukšti ir niektauzinti apie tai kur ir kokį sijoną pirkau ir kad viena kita, tikslingai parinkta, knyga – tikrai nepakenktų jūsų intelektualumui ar nenurėžtų karūnos nuo galvos. Beje, aš puikiai suprantu tokią nuomonę. Čia kaip ir apie moteriškumo ar sąmoningumo bangą, neseniai pasiekusią Lietuvą. Kol pati nepabandysi, niekada nepatikėsi ir tą karūną nusiimti bus vis sunkiau. Man buvo taip pat, bet džiaugiuosi, jog laiku sutikau tinkamus žmones, kurių dėka prasidėjo nuostabios gyvenimo transformacijos.

Taigi, o grįžtant prie stiliaus ir kainų, man visada galvoje skamba frazė „auga viskas, kur kreipiamas dėmesys“. Kur nukreipsite energiją – tą ir auginsite, gausinsite, dauginsite ir gerinsite (visada tai girdžiu galvoje, kai laistau gėles 😉 ). Tai kodėl neužsiauginus to estetinio suvokimo? Nebūtina nuo šiol tik apie tai skaityti ir galvoti. Pakanka paskirti papildomas 20 minučių pamąstymui, padėliojimui, gal įvėpimo paieškoms ar gerai knygai apie stilių. Ir net nebūtinai rūbų. Stilių gyvenime gali pamatyti visur. Juk gali stilingai išvirti ir patiekti vaikui košę, bet tam reikalingi noras ir energija. Žodžiu, kviečiu pamąstyti, paieškoti ir galbūt pradėti gyventi šiek tiek gražiau. Visame kame. Viduje ir išorėje.

O žinote, koks yra pats efektyviausias stiliaus triukas pasaulyje? Tai šviesa, sklindanti iš vidaus. Tas begalinis, neafišuojamas gerumas ir nusiraminimas. Šiais bėgančių žmonių laikais – ramybė yra stilingiausia, ko tu gali išmokti. Tik sugebėk pasirinkti tinkamas knygas ;).

Na, o dabar trumpai apie naują tinklaraščio skiltį – deriniai. Jau esu rašiusi, kad spinta man yra žaidimas. Tai atskiras kūrybinis laukas (aš panašiai žvelgiu ir į grindų plovimą). Aš, kaip ir kiekviena moteris, kasdien kovoju su savais vėjo malūnais ir bandau suvaldyti mažus chaosiukus spintoje. Taip pat, gyvenime man labai pasisekė ir turėjau progą šiek tiek prisiliesti prie stiliaus kūrimo kitiems oficialiai, tad turiu šiokios tokios patirties. Todėl nuo šiol Stiliaus skiltyje rasite ne tik spintos ar garderobo formavimo istorijas, bet ir rūbų derinių žaidimus. Aš pati visko tik mokausi, man tai yra visiškas pomėgis ir niekam tai neprivalo patikti. Čia yra kelias, kuriuo eidama, kviečiu prisijungti ir pažvelgti pro rakto skylutę. Čia bus labai paprasti mamos, namų šeimininkės, kūrybininkės deriniai, prieinami absoliučiai visoms. Čia nebus mada, čia bus stilius. Nes madą aš traktuoju kaip meną ar verslą, na o stiliaus, juk reikia kiekvienam iš mūsų.

Pirmą derinį specialiai norėjau padaryti kuo paprastesnį, nesudėtingą ir svarbiausia – nebrangų. Nes aš šventai tikiu, kad stilius kainuoja ne pinigus, o dėmesį. Taigi, čia rodau visiškai netikėtai gimusius kadrus. Savaitgalio namų derinys. Moteriškas, saldus, lengvas. Pavasariui, šviesai ir  meilei. Nuotraukos gimė dėliojant visai kitą kompoziciją, bet prisėdau pabandyti šviesą. Ir likau. Visas derinys man kainavo 8,5 euro. Palaidinę neseniai nusipirkau Zaros išpardavime už 2,50 eur, o sijoną atkasiau second hand vintažo parduotuvėlėj už 6 eurus. Ir žinau, kad jei nesudeginsiu ar nepamesiu – nešiosiu jį mažiausiai 5 metus. Tai štai tiek kartais kainuoja stilius. Nepabėkit, bus daugiau 😉

Snippets

6 comments

  1. “Šiais bėgančių žmonių laikais – ramybė yra stilingiausia, ko tu gali išmokti.”
    Šis sakinys kaip tik man – taip taikliai, kad taikliau nebūna 🙂 Kodėl kartais taip sunku tos ramybės išmokti?

    Ačiū, Agne, tinklaraščio pokyčiai puikūs, tu nuostabiai graži, o tavo tekstai – labai lengvi ir sklandūs. Gera matyti, gera skaityti. Ačiū! 🙂

    1. Ačiū už apsilankymus ir nuostabius žodžius!!! Gera žinoti, kad kažkas skaito ir jaučia, ką noriu perteikti. O ramybės mokytis kai kuriems turbūt reikia ir visą gyvenimą… Bent jau man – tai tik kelio pradžia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.